Alarm BRAVO-CRP dla cyberprzestrzeni

zagrożenia online

Jak poinformował serwis niebezpiecznik.pl, premier Beata Szydło wprowadziła podwyższony stopień alarmowy BRAVO-CRP dla polskiej cyberprzestrzeni. Decyzja premier Szydło ma związek z zaplanowanymi Światowymi Dniami Młodzieży, podczas których wzrasta możliwość przeprowadzenia ataków terrorystycznych, a także ataków cyberprzestępców. Podwyższony alarm ma obowiązywać od 21 lipa do pierwszego sierpnia tego roku.

W Polsce obowiązują cztery stopnie alarmowe: ALFA, BRAVO, CHARLIE, DELTA.

Dla cyberprzestrzeni, czyli dla sieci internetowej, na czas organizacji Światowych Dni Młodzieży obowiązuje stopień BRAVO-CRP, natomiast ogólny stopień alarmowy został podniesiony do poziomu ALFA.

ALFA to ogólne ostrzeżenie o możliwości ataku terrorystycznego, którego miejsce i rodzaj jest nie do przewidzenia przez służby. Administracja publiczna i służby mają obowiązek na bieżąco monitorować poziom bezpieczeństwa obywateli.

Z kolei stopień BRAVO-CRP to ostrzeżenie dla cyberprzestrzeni, a dokładnie dla służb odpowiedzialnych za monitorowanie bezpieczeństwa sieci teleinformatycznej. Zapracowanie służb pilnujących bezpieczeństwa na ziemi może dać sporo pole do popisu przestępcom pracującym w sieci, np. obcym wywiadom itp., informuje serwis niebezpiecznik.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.