Allegro na sprzedaż

Allegro logo

Popularna platforma sprzedażowa Allegro na sprzedaż. Według informacji agencji Reuters kupnem serwisu zainteresowani są światowi gracze e-handlu, m.in.: chińska Alibaba, amerykański eBay oraz fundusz CVC Capital Partners. O sprzedaży najbardziej znanej w Polsce platformy mówi się od dawna. Według informacji przekazanych przez serwis tvn24bis.pl, sprawa zostanie rozstrzygnięta jeszcze w tym roku. Kwota transakcji ma sięgnąć blisko trzech miliardów euro.

Jednak nie tylko światowi giganci są zainteresowani kupnem Allegro. W kręgu zainteresowanych wymienia się także właścicieli polskich serwisów: Wirtualna Polska oraz Onet.pl.

Kupno platformy to niemal gwarancja udanego wejścia na cały rynek polski. Nowego właściciela jeszcze nie poznaliśmy, ale wiadomo, że oferty od Alibaby lub Ebaya mogą zostawić konkurencję daleko w tyle.

Allegro istnieje od 1999 roku. Spółka została założona w Poznaniu i tam ma swoją siedzibę. Obecnie jest częścią koncernu mediowego Naspers z południowej Afryki. Grupa Allegro prowadzi m.in. serwisy internetowe: allegro.pl, Ceneo.pl, CeneoLokalnie.pl, coKupic.pl, otoDom.pl, otom oto.pl, PayU.pl

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.