Allegro – płatność mobilna za jednym kliknięciem

Allegro logo

Prawdziwa gratka dla użytkowników Allegro, posiadających konto w mBanku. Dzięki nowej usłudze mTransfer mobilny za zakupy dokonywane w sieci można płacić za pomocą jednego kliknięcia bez potrzeby logowania się do banku w celu uzyskania dodatkowej autoryzacji.

Nowa opcja to specjalny e-przelew, skierowany do klientów mBanku, działający na podstawie powiązania konta w PayU z rachunkiem bankowym klienta. Wprowadzona usługa ma usprawnić proces zakupu, a w szczególności płacenie. Za pomocą jednego kliknięcia zapłacimy za zamówiony towar zarówno na tradycyjnym komputerze, jak i w urządzeniu mobilnym.

Póki co taka metoda płatności będzie dostępna tylko dla użytkowników Allegro, a z czasem PayU zamierza poszerzyć grono dedykowanych klientów.

Aby włączyć usługę, należy ze względów bezpieczeństwa skorzystać z tradycyjnej płatności mTransferem podczas dokonywania płatności za zakupy z Allegro lub płacąc przez PayU. Dopiero na kolejnych zakupach będzie można skorzystać z nowej formy mTransfer mobilny, realizowanej dzięki tylko jednemu kliknięciu. Górna kwota takiej transakcji wynosi 200 złotych. Kwoty powyżej wymagają dodatkowych zabezpieczeń.

Nowa oferta została przygotowana głównie z myślą o klientach robiących zakupy na urządzeniach mobilnych. Kanał mobilnej płatności jest coraz popularniejszy w całym segmencie e-commerce. I choć wielu z nas ostrożnie podchodzi do tego typu nowinek, to w opinii specjalistów przyszłość płatności mobilnej należeć będzie właśnie do tej opierającej się na jednym kliknięciu.

Tagi: , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.