Allegro znowu padło ofiarą hakerów

Allegro logo

Ważna wiadomość dla wszystkich użytkowników popularnej platformy sprzedażowej Allegro. Serwis już po raz kolejny padł ofiarą hakerów. Użytkownicy platformy otrzymali fałszywe powiadomienia o zablokowaniu ich kont.

Sprawa wyszła na jaw po tym, jak użytkownicy Allegro otrzymali na skrzynki pocztowe informacje o zablokowaniu kont. Wiadomość była zatytułowana „Allegro Konto – Zawieszone”. W treści maila podany był link z prośbą o potwierdzenie rejestracji profilu na platformie. Po kliknięciu na link użytkownik został automatycznie przekierowany na fałszywą stronę serwisu Allegro. Był to typowy atak phishingowy, którego celem zawsze jest wyłudzenie danych użytkowników.

Serwis Allegro już niejednokrotnie apelował do swoich użytkowników o ostrożność. Tym razem platforma także poinformowała, że w przypadku podania przez użytkowników jakichkolwiek danych należy jak najszybciej zmienić hasło lub inne informacje, które zostały podane hakerom. W oficjalnym komunikacie Allegro poprosiło także o zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku otrzymania podobnej wiadomości. W razie jakichkolwiek wątpliwości można zadzwonić na infolinię, by uzyskać informacje dotyczące otrzymanego maila. To nie pierwszy tego typu atak na jedną z popularniejszych w kraju platform sprzedażowych, dlatego tak ważne jest zachowanie rozwagi i informowanie o wszystkich tego typu przypadkach.

Tagi: ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.