Amazon – dostawy dronem

dron

14ktgold/bigstockphoto.com

Światowy gigant handlu internetowego, amerykańskie przedsiębiorstwo Amazon.com planuje uruchomienie rewolucyjnej metody dostaw zamówionego towaru. Według doniesień agencji Fox News, zakupy do klienta trafią dzięki nowoczesnym dronom. Nowa usługa ma być dostępna już w przyszły roku.

System Amazon Prime Air umożliwi dostarczenie towaru na adres klienta w ciągu 30 minut. Działanie urządzenie jest możliwe dzięki wykorzystaniu technologii nawigacji satelitarnej GPS.

Klient otrzyma paczkę o maksymalnej wadze 2 kilogramów, o ile mieszka w pobliżu 16 kilometrów od centrum logistycznego Amazona. Póki co konieczne jest opracowanie przepisów prawnych, regulujących sposób korzystania z przestrzeni powietrznej tych małych, bezzałogowych statków powietrznych. Kwestia bezpieczeństwa urządzenia, ludzi i budynków pozostających na ziemi jest nadrzędna. Spotkanie w powietrzu latających dronów z samolotami mogłoby zakończyć się tragicznie. Dlatego padają propozycje, by drony mogły poruszać się wyłącznie po takim pasie lotu, który będzie w zasięgu wzroku.

Nowa usługa z pewnością spotka się z wysokim zainteresowaniem klientów robiących zakupy w sieci. Na razie nie wiadomo jaka będzie cena usługi. Paul Misener, wiceprezes ds. porządku publicznego w Amazon.com poinformował: „Jeśli konsument chce szybko otrzymać niewielkich rozmiarów przedmiot, zamiast konieczności podróży do sklepu lub korzystania z firm dostawczych, będzie mógł zdecydować się na Male zasilane elektrycznie pojazdy, które sprawnie i szybko dostarczą dany przedmiot”.

To kolejna propozycja rozszerzenia możliwości dostaw zamówionego towaru. Amazon pracuje również nad opracowaniem aplikacji mobilnej „On My Way”, która zakłada dostarczanie przesyłek przez zwykłych ludzi, co pozwoliłoby znacznie obniżyć koszty ponoszone w związku z wysyłką towarów.

Amazon to światowy gigant w branży handlu internetowego. Codziennie dostarcza niemal 3,5 mln przesyłek w różnych krajach świata. Roczny koszt wysyłek firmy to ok. 9 miliardów dolarów.

Tagi: ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.