Już wkrótce: Amazon w Polsce

Amazon

Dobra wiadomość dla szukających alternatywy w sprzedaży internetowej. Pochodząca z Seatle amerykańska firma Amazon, gigant w handlu internetowym, zapowiedziała wejście do Polski i utworzenie aż trzech centrów logistycznych do 2015 roku.

Sama firma została założona w 1994 roku przez Jeffa Bezosa, a już w 1995 roku odnotowała pierwszą sprzedaż – była to książka. Początkowo Amazon.com był księgarnią internetową, lecz z czasem, w miarę rozwoju marki, poszerzył ofertę o muzykę, sprzęt komputerowy, towary spożywcze czy elektronikę. Firma, znana i działająca chociażby w USA, Kanadzie, Niemczech czy Francji ma zapewnić w Polsce 6 tysięcy miejsc pracy. Już w 2012 roku w Krajowym Rejestrze Sądowym pojawił się wpis dotyczący spółki Amazon Corporate Services Poland.

Początkowo firma miała nie otwierać żadnego sklepu w kraju, skupiając się jedynie na umieszczeniu w Warszawie swoich serwerów. Niedawne doniesienia potwierdziły, że Amazon jednak otworzy w Polsce trzy centra, dwa z nich znajdą się niedaleko Wrocławia, w Bielanach Wrocławskich i niedaleko Poznania, w Sadach. Nieoficjalnie mówi się, że wybór Polski jako miejsca założenia centrów dystrybucyjnych związany jest z kłopotami firmy Amazon w Niemczech. Kłopoty te pojawiły się po emisji w niemieckiej telewizji filmu dokumentalnego pokazującego Amazon w Niemczech od zaplecza, łącznie z kiepski warunkami pracy swoich pracowników, którzy są wyzyskiwani przez swojego pracodawcę.

W zeszły poniedziałek przedstawiciele spółki Amazon zorganizowali w Polsce konferencję w resorcie gospodarki.

„Jesteśmy podekscytowani wejściem firmy Amazon do Polski. Otwarcie trzech ogromnych centrów logistycznych i stworzenie tysięcy nowych miejsc pracy jest bez wątpienia kamieniem milowym dla naszego dalszego wzrostu gospodarczego”

– wypowiedział się podczas konferencji wicepremier i minister gospodarki, Janusz Piechociński. W odpowiedzi, Tim Collins, Dyrektor Operacyjny Amazon na Europę odpowiedział, że

„Cieszymy się, że nasza obecność w Europie zostanie rozszerzona o trzy centra logistyczne w Polsce, oraz że stworzymy tysiące stałych miejsc pracy. Doceniamy współpracę z parterami oraz władzami państwowymi i lokalnymi, dzięki którym plany związane z centrami logistycznymi urzeczywistniły się w tak szybkim czasie”.

Nieoficjalnie mówi się również, że następnym krokiem spółki ma być wejście do Czech.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.