Aukcjolog, czyli sprzedaż na Allegro w pigułce

Aukcjolog

Serwis aukcyjny Allegro.pl jest jednym z najpopularniejszych miejsc na dokonywanie zakupów, sprzedaż czy licytację przedmiotów. Można tam znaleźć dosłownie wszystko i sprzedać dosłownie wszystko. Tam też znaleźć można często konkurencyjne ceny, segregować produkty co do ceny lub ceny z przesyłką.

Na początku roku serwis zmienił się i pomimo że było wiele osób narzekających na te zmiany (głównie z powodów wizualnych), nie sposób zauważyć, że stał się jeszcze bardziej przejrzysty i dostępny dla użytkownika. Mając na uwadze swój rozwój oraz nieustający wzrost sprzedaży produktów wystawianych na aukcjach, ehandlarzom zostało udostępnione nowe narzędzie – Aukcjolog. Do czego od służy i komu będzie przydatny? Dzięki niemu dowiemy się na przykład, że największa sprzedaż występuje w takich działach jak Dom i Ogród, Motoryzacja, Komputery, Dzieci, Obuwie, Dodatki i Odzież.

Jest to nic innego jak system prezentujący statystyki sprzedaży. Od tej chwili będziemy mogli sprawdzić jakie produkty sprzedają się najlepiej, ile jest ich łącznie wystawionych na Allegro, jak wyglądała ich sprzedaż w trakcie jednego dnia i jaką wartość wyniosły te transakcje. Możliwe będzie również zobaczenie, czy sprzedaż danego produktu wzrosła czy zmalała w przeciągu np. ostatnich 30 dni. Aukcjologa można zintegrować z własnym kontem Allegro, aby mieć dostęp również do statystyk odnośnie naszej własnej sprzedaży.

Dla kogo ten serwis? Niewątpliwie Aukcjolog spodoba się sprzedawcom, którzy sprzedają swoje towary w dużej ilości. Dzięki temu będą mogli dowiedzieć się w jakie produkty inwestować, a jakich sprzedaż ograniczyć, a także w jakich okresach sprzedaż jest największa. System ten analizuje dane 24 godziny na dobę. Ponadto, dzięki statystykom prowadzonym na bieżąco system podpowie, w jakie branże należy inwestować. Sama usługa posiadając konto stażowe jest bezpłatna, jednak opcje są mocno okrojone. Abonament półroczny kosztuje obecnie 45 zł, a korzystanie miesięczne z serwisu to 9 zł.

Aukcjolog.pl został stworzony przez serwis Manubia.pl, który był skierowany głównie do importerów, producentów i dystrybutorów. Dostępny jest pod adresem Aukcjolog.pl

Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.