Były pracownik dokopał Allegro na Wykopie

AMA (Ask Me Anything) to cykl „wywiadów” już od pewnego czasu obecny na serwisie Wykop.pl . Jego formuła jest prosta – osoba mająca do przekazania ciekawą wiedzę z jakiejś branży stawia się do dyspozycji internautów, którzy mogą ją pytać o wszystko.

Na założenie swojego AMA zdecydował się „były pracownik znanego polskiego portalu aukcyjnego„. Z wypowiedzi wynika, że chodzi o Allegro. Osoba ta ujawniła wiele informacji, które dla wzmiankowanej firmy nie są bynajmniej wygodne. Chodzi o to, w jaki sposób są chronione dane użytkowników. Według wypowiadającego się na Wykopie, poziom zabezpieczeń jest żenujący. Do informacji o osobach korzystających z Allegro dostęp ma niemal każdy, szeregowy pracownik. Co więcej, nie są one szyfrowane, więc bardzo łatwo mogą wyciec na zewnątrz.

Allegro szybko zareagowało na rewelacje ujawnione na Wykopie. Zdementowało wypowiedzi „byłego pracownika”:

Hasła użytkowników platformy transakcyjnej Allegro są przechowywane w postaci niejawnej, realizowanej przy użyciu nieodwracalnych mechanizmów kryptograficznych spełniających najbardziej rygorystyczne wymogi bezpieczeństwa obowiązujące na świecie.

Poza tym firma zaprzecza, jakoby do poufnych danych użytkowników portalu mieli dostęp pracownicy.

Tagi: ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.