Dzień Darmowej Dostawy

Dzień Darmowej Dostawy

We wtorek, 2 grudnia 2014 roku odbędzie się Dzień Darmowej Dostawy. To już piąta edycja tej akcji. Jej pomysłodawcą i organizatorem jest serwis Komercyjnie.pl, odpowiedzialny za weryfikację firm wyrażających chęć uczestniczenia w akcji.

Dzień Darmowej Dostawy odbywa się na wzór amerykańskiego Free Shipping Day, organizowanego w USA od 2008 roku.

Ideą akcji jest propagowanie zakupów przez Internet i docieranie do możliwie największej liczby klientów nowych, jak również tych istniejących. Zakupy dokonywane on-line na stałe zagościły w codziennym życiu Polaków i ciągle cieszą się niesłabnącą popularnością, głównie ze względu na oszczędność czasu i stresu podczas wyczekiwania w długich kolejkach.

Podczas trwania akcji firmy nie pobierają od klientów opłaty za dostawę zamówionego towaru, bez względu na jego cenę, sposób płacenia i formę dostawy.

Jak pokazują dane zaprezentowane na oficjalnej stronie akcji dziendarmowejdostawy.pl, z roku na rok rośnie zainteresowanie firm z różnych branż udziałem w przedsięwzięciu. Sklepy dostrzegły korzyści płynące z tej formy docierania do klientów.

W ubiegłym roku największym powodzeniem cieszyły się branże: „dom i ogród; uroda i zdrowie; odzież, dodatki; dla dzieci; sport”.

Według oficjalnych danych, sklepy odnotowują w tym czasie intensywny wzrost sprzedaży i ilości odwiedzin na własnych stronach internetowych. W zeszłym roku 30% firm zauważyło ponad stuprocentowy wzrost sprzedaży, a około 80 % wysoką liczbę składanych zamówień w dniu akcji. Oficjalna strona akcji odnotowała blisko 3 miliony przejść na strony sklepów biorących udział w tym wydarzeniu.

Partnerami akcji są liczne firmy z branży e-commerce, banki, firmy kurierskie, serwisy sprzedaży on-line oraz portale internetowe (wp.pl, o2.pl i inne), pełniące funkcję patrona medialnego.

W akcji biorą udział sklepy ekskluzywne, popularne sieciówki i mniej znane. Produkty można wybierać wśród trzydziestu kategorii, w tym również dla hobbystów, wielbicieli militariów i koneserów.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.