E-Commerce Polska awards 2013

E-commerce Polska

W tym roku ruszyła pierwsza edycja konkursu organizowanego przez Izbę Gospodarki Elektronicznego, o nazwie „E-Commerce Polska awards 2013”. Jest to konkurs skierowany do e-sklepów, w celu wyłonienia najlepszego, najszybciej rozwijającego się i najbardziej przyjaznego klientom. Zgłoszenia można nadsyłać do 13 września. Dla członków IGE zgłoszenia są bezpłatne.

Nagrody będą przyznawane w dwóch głównych kategoriach oraz ich podkategoriach, a także w kategorii dodatkowej:

1. Kategoria brandingowa:

  • Kampania roku (dla e-sklepu stosującego najbardziej innowacyjne nowinki techniczne w dziedzinie programistyki i organizacji),
  • Sukces roku (za znaczące osiągnięcie lub wydarzenie związane z e-commerce, które miało największy wpływ na e-rynek),
  • Odkrycie roku (dla najlepszego e-sklepu, który w 2012 roku wszedł na rynek),
  • Innowacja roku (za wprowadzenie najbardziej innowacyjnych rozwiązań związanych z technologią programistyczną i organizacyjną).

W tej kategorii oceniana będzie kreacja, wykonanie i pomysł.

2. Kategoria sprzedażowa:

  • Przełamanie nieufności (nagroda za takie rozwiązanie, które pozwoliło na przełamanie – nieufności klienta z uwagi na fakt, iż nie może obejrzeć produktu osobiście),
  • Strona roku (brana pod uwagę jest funkcjonalność i estetyka strony www e-sklepu),
  • Strona przyjazna klientowi (brana pod uwagę jest np. intuicyjność w poruszaniu się na stronie e-sklepu czy łatwość w zamawianiu produktów).

Tutaj oceniana będzie łatwość robienia zakupów w e-sklepie, dostęp do produktów, zgodność regulaminu sprzedaży z aktualnymi przepisami oraz przejrzystość strony.

3. Najlepsza obsługa klienta (kategoria dodatkowa) – jest to nagroda przyznawana przez e-konsumentów

Zdaniem dyrektora E-Commerce Polska, Patrycji Sass-Staniszewskiej, konkurs ma na celu „wskazać najlepiej działające e-sklepy na rynku i wyróżnić je. W ten sposób chcemy stymulować rynek e-commerce do zwiększenia konkurencyjności, a co za tym idzie – podniesienia jakości świadczonych e-usług.” W specjalnym jury zasiądą: Lista nominowanych w poszczególnych kategoriach zostanie ogłoszona 27 września. Wręczenie nagród odbędzie się 7 listopada 2013 roku podczas gali organizowanej w teatrze Capitol w Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.