Ekologiczne zakupy w e-sklepie

żywność ekologiczna

Ekologia jest od kilku lat bardzo modnym, i niekiedy kontrowersyjnym tematem. Modnym, ponieważ mocno reklamowanym w mediach, a kontrowersyjnym, z uwagi na biopaliwa, łupki, jak również globalne ocieplenie, które zdaje się być tematem mającym odwrócić uwagę od ważniejszych problemów jak bezrobocie, konflikty zbrojne czy szpiegowskie zapędy Amerykanów.

Jednym z działów związanych z ekologią jest żywność i produkty ekologiczne, coraz częściej kupowane w Internecie. Katalog ekologicznych produktów staje się coraz bogatszy, począwszy od napojów, pokarmów przygotowanych z naturalnych produktów, poprzez proszki do prania, kosmetyki, środki czystości czy produkty dla dzieci. Do takich właśnie wniosków doszedł e-supermarket Frisco.pl, który zebrał wszystkie informacje odnośnie popytu na produkty i żywność ekologiczną w Internecie. Obliczono, że w elektronicznym koszyku konsumenta już połowa zamawianych produktów należy do działu organicznego, czyli zgodnego z naturą. I zdawać się mogło, że to głównie kobietom zależy na kupnie zdrowych produktów, jednak badania pokazują, że co trzecim e-klientem jest właśnie mężczyzna. Czyżby i oni zaczęli doceniać zdrową żywność i naturalne produkty? Pomimo zbliżonej ceny produktów organicznych do tych zwyczajnych niewątpliwą zaletą tych pierwszych jest fakt, iż smakują po prostu lepiej i są zdrowsze – do ich produkcji czy też hodowli nie są używane żadne wspomagacze, chemikalia.

Analiza Frisco.pl pokazała, że klienci najczęściej kupują organiczne warzywa i owoce (stanowiące 29% zakupów), następnie naturalne soki owocowe i napoje orzeźwiające (19,3%), na trzecim miejscu uplasowały się produkty zbożowe wraz z np. eko-słodyczami. Pozostałą gamę produktów stanowią kosmetyki z naturalnymi składnikami i środki czystości.

Nie da się ukryć, że coraz więcej e-supermarketów posiada w swojej ofercie produkty ekologiczne i organiczne. Można by rzecz – stają się one konkurencją dla sklepów, które sprzedają tylko i wyłącznie zdrową żywność. W przeciwieństwie jednak do nich, zakupy w e-supermarkecie zrobimy nie wychodząc z domu, jak również produkty zostaną nam dostarczone prosto pod drzwi, dzięki czemu będziemy mieli gwarancję, że będą świeże.

Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.