Fałszywe e-maile z Allegro

Allegro logo

Uwaga na fałszywy e-mail rozsyłany rzekomo przez serwis Allegro.

Jak podaje serwis niebezpiecznik.pl, na skrzynki użytkowników popularnej platformy zakupowej trafiają wiadomości o tym, że doszło do włamania na konto użytkownika. Informacja ta zawiera link, który ma rzekomo służyć odblokowaniu zawieszonego konta. Tak naprawdę po kliknięciu linka, napisanego w HTML zostaniemy przekierowani na stronę hxxp://up-windows.in/odlokuj.allegro.pl, na której znajduje się prośba o wysłanie SMS-a (płatnego 3,69 PLN) pod numer 7307, który jest wykorzystywany do zakupów Bitcoin.

Wiadomość jest wysyłana z fałszywego adresu security@allegro.pl, a jej treść brzmi tak:

„Drogi Użytkowniku. Ta wiadomość została do Ciebie automatycznie, przez system rozpoznawania niebezpieczeństw allegro. Dnia 29-04-2015 wykryto nieautoryzowany dostęp do Twojego konta w portalu. W związku z wykrytym niebezpieczeństwem Twoje konto zostalo tymczasowo zawieszone. Aby odblokowac swoje konto przejdz pod adres: http://odblokuj.allegro.pl?6846713. Grupa Allegro Sp. z o.o., ul. Grunwaldzka 182, 60-166 Poznan. Firma wpisana do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sad Rejonowy Poznan – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sadowego pod numerem KRS 000268796, NIP 527-25-25-995, REGON 140762508, Kapitał zakładowy 33 976 500,00 PLN”.

To kolejna już próba wyłudzania pieniędzy i danych do konta od użytkowników popularnej platformy. Warto czasem zerkać na pasek adresowy strony, by nie dać się nabrać zwykłemu oszustowi i uniknąć niepotrzebnych kłopotów. Metody działania internetowych oszustów są coraz śmielsze i bardziej wyrafinowane, a ich poszukiwanie przez organy ścigania często kończy się niepowodzeniem . Allegro.pl jako najpopularniejsza platforma zakupów online jest dobrym źródłem zarobku dla czyhających na okazję e- złodziei.

Tagi: ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.