Fałszywe zniżki w zakupach grupowych

Zakupy grupowe zazwyczaj są świetnym interesem. Jednak trafiają się sprzedawcy, którzy wykorzystują tę formę sprzedaży w nieuczciwy sposób. Sztuczka polega na tym, iż rabatu udziela się od nieadekwatnie zawyżonej wartości towaru lub usługi.

Okazuje się, że tego typu praktyki są coraz bardziej popularne. Sprzedający podnosi cenę, a następnie udostępnia ją na stronie z zakupami grupowymi ze zniżką sięgającą nawet 90%. Problem w tym, iż rabat ten w praktyce nie jest aż tak korzystny. To niezbyt uczciwe zagranie marketingowe, mające na celu nakłonienie nas do zakupu.

O przykładach  takich zagrań przeczytasz więcej na blogu grupowtopa.pl

Tagi:

4 komentarze

  1. Nie wiem tylko dlaczego autor bloga krytykuje zakupy grupowe, zamiast sklepu Sferis…

    Post a Reply
  2. Autor nie krytykuje zakupów grupowych, a jedynie wskazuje na coraz częstsze zjawisko „fałszywych zniżek”.

    Post a Reply
  3. Niestety jest jeszcze jedno niepokojące zjawisko, na które miałem niewątpliwą nieprzyjemność się natknąć. Firmy oferujące usługi przez zakupy grupowe traktują takich klientów z kuponem gorzej! Ja po prostu podczas wczasów dostałem oddzielną kartę menu, co było dla mnie nawet upokarzające, z okazji korzystałem, skoro sam sprzedający ją oferował, jednak czemu później za to mnie karze? Proszę się dobrze nad tym zastanowić i taka polityka to marna reklama!

    Post a Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.