Infografika Allegro

Allegro logo

Nie od dziś wiadomo, że platforma aukcyjna Allegro jest w Polsce najbardziej popularną platformą służącą do kupna/sprzedaży przez internet, mając w swojej ofercie rozmaity przekrój towarów, od samochodów, po elektronikę, odzież, książki czy śrubki. Popularność tego serwisu bierze się z łatwości, z jaką możemy kupić czy sprzedać dany towar. Są jednak malkontenci, którym przeszkadzają prowizje, jakie muszą płacić od sprzedaży, czy też znikome ilości punktów payback przyznawanych przy większych zakupach. Jedno jest jednak pewne – popularność tego serwisu rośnie każdego dnia. Biorąc to pod uwagę zapewne są wśród Was osoby, które zastanawiają się jakie produkty są najbardziej popularne i gdzie w Polsce są najchętniej kupowane.

Z tej właśnie okazji serwis Allegro przygotował infografikę prezentującą rozmieszczenie na mapie Polski najchętniej kupowanych produktów, z podziałem na poszczególne województwa.

Zaczynając od góry, na Warmii Mazurach najchętniej odwiedzają kategorią w Allegro jest Sport i Turystyka, co nie powinno dziwić nikogo, kto choć raz odwiedził te „Zielone Płuca Polski”. Wiele pięknych ścieżek rowerowych, mnogość jezior – to wszystko zachęca do aktywnego wypoczynku.

Sąsiednie województwo – pomorskie, prowadzi w kategorii Gry, i to właśnie one są najchętniej kupowane przez mieszkańców pomorskiego. Mieszkańcy zachodniopomorskiego z kolei najczęściej odwiedzają dział Dom i Ogród w poszukiwaniu nowych rozwiązań do swoich ogrodów, czy też drobiazgi do domu. Po drugiej stronie – w podlaskim, najchętniej kupowane są produkty z działu Przemysłowego. W mazowieckim dominują już Komputery i Laptopy, czyli elektronika użytkowa. W kujawsko-pomorskim najchętniej się klika w kategorię Film, w wielkopolskim – Sprzęt Estradowy, Studyjny i DJ-ski. W lubuskim najczęściej kupowana jest Odzież wraz z Obuwiem i dodatkami, w dolnośląskim – Konsole i Automaty. W opolskim przodują produkty z kategorii Wakacje, w łódzkim – Muzyka. W województwie Śląskim największe zapotrzebowanie i zainteresowanie jest w dziale Nieruchomości, w świętokrzyskim – Motoryzacja, w lubelskim – rozmaitego rodzaju Usługi, w podkarpackim – Telefony i Akcesoria, a w Małopolsce – sprzęt RTV o AGD.

Jak pokazuje infografika, w naszym kraju panuje bardzo duża różnorodność, jeśli chodzi o zainteresowanie konkretnymi produktami. A różnorodność sprzyja sprzedaży.

Zakupowa mapa Polski

Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.