InPost podpisał umowę z AliExpress

nadawanie paczki

Dzięki podpisaniu przez InPost porozumienia z AliExpress zakupy z chińskiej platformy sprzedażowej będziemy mogli odebrać w jednym z 5 tysięcy paczkomatów zlokalizowanych na terenie całego kraju.

Światowy gigant zakupowy

AliExpress nie trzeba nikomu przedstawiać. Niemal każdy z nas korzystał lub chociażby słyszał nazwę tego sklepu. To chińska platforma sprzedażowa, należąca do Alibaba Group. Serwis działa nieprzerwanie od 2010 roku i cieszy się ogromną popularnością wśród internautów na całym świecie. Platforma poświęcona jest wyłącznie sprzedaży detalicznej, a sprzedawcy wystawiający na niej swoje produkty to zwykle małe i średnie firmy pochodzące z Państwa Środka. Użytkownicy Internetu pokochali AliExpress za możliwość zakupu na nim nietuzinkowych i oryginalnych produktów, a także za wyjątkowo niskie ceny. Mieszkańcy naszego kraju również uwielbiają kupować na AliExpress. Jest to najpopularniejsza zagraniczna strona sprzedażowa w polskim Internecie. Według danych pochodzących z badania Gemius /PBI już nawet co ósmy internauta w Polsce dokonał zakupów na AliExpress.

Nawiązanie współpracy

Do tej pory dostawą paczek z AliExpress zajmowała się głównie Poczta Polska. Jednak w listopadzie 2019 roku platforma zakupowa nawiązała współpracę z InPostem, właścicielem 5 tysięcy paczkomatów w całej Polsce. Oznacza to, że nasze przesyłki z Chin możemy odebrać w wybranym przez siebie paczkomacie. Ta wiadomość z pewnością ucieszy wielu klientów AliExpress, bowiem według danych InPost, aż 52 % osób robiących zakupy w sieci jako najczęściej wybieraną formę przesyłki wskazuje właśnie paczkomat. Za główne powody takiej decyzji internauci podają możliwość odbioru przesyłki w dowolnym przez siebie momencie, wygodę oraz niskie koszty dostawy.

Dzięki porozumieniom poczt Polskich i Chińskich większość produktów zakupionych na AliExpress jest dostarczana do nas przez Pocztę Polska za darmo. Jak ta kwestia będzie wyglądała w przypadku InPostu? Okazuje się, że wysyłka do paczkomatu będzie darmowa, jeżeli wartość naszych zakupów przekroczy 5 dolarów.

Skutki współpracy

Jakie będą skutki nawiązania współpracy między InPost a AliExpress? Zależy o kim mowa. Użytkownicy robiący zakupy z pewnością docenią możliwość wysyłki kupionego produktu do paczkomatu. To bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie. Co innego może powiedzieć Poczta Polska, która dotychczas obsługiwała dostawę paczek z chińskiego sklepu. Umowa między InPostem a AliExpress to dla niej spore wyzwanie finansowe, tym bardziej, że według słów wiceprezesa Poczty Polskiej Grzegorza Kurdziela, przesyłki z Chin stanowiły w pierwszym półroczu 2019 roku aż 30 procent wszystkich przychodzących do naszego kraju przesyłek z zagranicy. W kwietniu ubiegłego roku Poczta Polska podpisała nawet porozumienie z Pocztą Chińską o rozwoju współpracy. Nagła umowa AliExpress z InPostem może skutecznie pokrzyżować te plany.

Wszystko wskazuje na to, że dotychczas łatwe zakupy na AliExpress staną się jeszcze łatwiejsze i przyjemniejsze. A jak w praktyce będzie wyglądała współpraca InPost z chińską platformą zakupową? O tym zapewne dowiemy się już niebawem.

Tagi: ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.