MasterPass – nowy model płatności internetowych

płatności online

Rangizzz/bigstockphoto.com

Klienci dokonujący zakupów w sieci zyskali nowy rodzaj płatności internetowych. System MasterPass uruchamia właśnie Raiffeisen Polbank, a wkrótce także BZ WBK. To „branżowe” wydarzenia na skalę krajową, a także światową, czytamy na wyborcza.biz. Na czym polega nowa usługa płatności internetowych?

MasterPass to rodzaj wirtualnego portfela, pod który podpięte są wszystkie posiadane karty płatnicze banku realizującego usługę. Nie ma potrzeby dodatkowej rejestracji takiej karty w systemie płatności MasterPass. Wystarczy być klientem banku, któremu usługa została dedykowana. Po dokonaniu zakupów online, przy wyborze sposobu płatności za pomocą opcji MasterPass należy podać numer telefonu kontaktowego, który zna bank. Następnie trzeba określić, jaką kartą będziemy dokonywać płatności (kredytowa, debetowa), a potem podać hasło do portfela oraz mPIN w celu weryfikacji zakupów, podaje wyborcza.biz.

MasterPass to prosty w obsłudze system, którego nadrzędnym celem jest wygoda i bezpieczeństwo zakupów online. Zaletą systemu jest oszczędność danych potrzebnych do realizacji płatności internetowych. Wystarczy podać login do portfela (numer telefonu), hasło oraz mPIN. Jedyną wadą jest systemu MsterPass jest ograniczenie usługi do banków, które mają umowę na realizację tej usługi.

System MasterPass to także rewolucja w kwestii płatności ratalnych online. Jeśli nasza karta płatnicza ma w systemie MasterPass możliwość wyboru sposobu płatności „płacę w ratach”, to możemy śmiało dokonywać płatności w dogodnym systemie rat ( od 5 do 30). Zakupy na raty są przeznaczone dla płatności powyżej 300 złotych, nie zawierają oprocentowania. Jedynym kosztem w przypadku płatności na raty jest kwota 4 złotych za każdy pożyczony 1000 złotych, pobierana każdego miesiąca.

Inicjatorem nowego rozwiązania jest MasterCard, światowy lider w zakresie systemów płatniczych. MasterPass to nowa propozycja łatwych, szybkich, wygodnych oraz bezpiecznych zakupów online. Usługa ma szanse na duże powodzenie w branży.

Tagi: ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.