Niższe ceny przesyłek i darmowy zwrot. Efekty współpracy Allegro i InPostu.

zakupy online

Jak podaje serwis biztok.pl, największy w Polsce serwis aukcyjny Allegro oraz firma kurierska InPost podpisały umowę o wzajemnej współpracy. Ma ona dotyczyć produktów zamawianych przez Internet. Ceny niektórych przesyłek mają zostać znacznie obniżone, a zwrot będzie całkowicie darmowy.

Dwie spółki, wychodząc naprzeciw coraz większym oczekiwaniom e-klientów, stworzyły nowe rozwiązania, które w przyszłości mogą wpłynąć na zwiększenie obrotów poszczególnych sklepów oraz wzrost całego handlu w sieci.

Allegro i InPost zaoferowały swoim klientom dwa rodzaje przesyłek, tj. Allegro Paczkomaty InPost oraz Allegro Polecone InPost. Najbardziej widoczną zmianą jest znaczny spadek cen za przesyłki. Według nowego cennika kwota za dostawę do paczkomatu wyniesie 7,99 zł brutto lub taniej zarówno w przypadku przesyłki opłaconej z góry, jak i przesyłki nadawanej za pobraniem. Zmieni się również cena przesyłki poleconej doręczanej pod wskazany adres – spadnie do 3,94 zł. Dodatkowym udogodnieniem będzie gwarantowany darmowy zwrot tych rodzajów przesyłek.

„Rewolucją jest także fakt, że zwiększamy limit wagi listu poleconego do 1 kg. Dzięki tej ofercie liczymy, że część sklepów weźmie na siebie koszty wysyłki, co zdecydowanie poprawi ruch i poziom przychodów. Według naszych szacunków może to być od 50 do nawet 350 procent”, czytamy na biztok.pl.

Firma kurierska InPost posiada sieć 1100 paczkomatów zlokalizowanych w 260 miastach na terenie Polski. Paczkomaty są dostępne całodobowo przez 7 dni w tygodniu, co klientowi gwarantuje dostawę towaru w ciągu 24 h oraz swobodę i dowolność odbioru. Ponadto rozbudowana sieć 8300 punktów awizacyjnych, gwarancja doręczenia listu w ciągu 3 dni roboczych i niski odsetek listów awizowanych (ok. 15 proc.) mogą dodatkowo zachęcić potencjalnych e-klientów.

Taka obniżka cen dostawy i gwarancja darmowego zwrotu na pewno ucieszą użytkowników Allegro, a zwłaszcza tych, którzy regularnie kupują w sieci. Jak pokazują dane zamieszczone na stronie paczko maty.pl, aż 69 proc. klientów wyraża chęć częstszych zakupów w sieci, jeśli ceny za przesyłki będą obniżone, a 95 proc. decyduje się na ponowne zakupy, jeśli nie było żadnych problemów ze zwrotem towaru.

Tagi: ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.