Nowy model płatności za zakupy online

karta płatnicza

MasterCard oraz InPost przeprowadziły wspólną akcję polegającą na promowaniu wśród e-klientów płatności bezgotówkowych „za pobraniem”. Dzięki gęstej sieci paczkomatów Inpost, obsługujących karty płatnicze, akcja spotkała się ze sporym zainteresowaniem ze strony e-konsumentów. Do projektu przyłączyły się znane marki. Bezpłatna dostawa oraz możliwość dokonania bezgotówkowej zapłaty za towar przy odbiorze to kolejne udogodnienie dla coraz bardziej wymagającego e-klienta. To również następny krok w kierunku optymalizacji bezpieczeństwa zakupów online, czytamy w serwisie evigo.pl.

Według wielu statystyk, liczba płatności dokonywanych kartą w sektorze e-commerce wzrasta. Po darmowych dostawach, możliwość dokonywania bezgotówkowych płatności „za pobraniem” przy odbiorze to kolejne znaczące ułatwienie dla e-klientów. Wspólna akcja dwóch potężnych operatorów wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa w handlu internetowym, które bywa chwiejne ze względu na brak odpowiednich zabezpieczeń.

InPost to nowatorski operator pocztowy, z bogata ofertą usług dopasowanych do potrzeb klienta indywidualnego oraz biznesowego. Bezpłatne dostawy do paczkomatów zlokalizowanych w całej Polsce to wygoda, oszczędność czasu i pieniędzy oraz bezpieczeństwo przesyłki. Master Card to światowy potentat w zakresie kart płatniczych.

Opcja transakcji bezgotówkowej „za pobraniem” to możliwość dokonania płatności identycznej jak w tradycyjnych sklepach. Dzięki temu e-klient zyskuje takie same warunki płatnicze jak klient dokonujący zakupów w stacjonarnym sklepie.

Wspólna akcja InPostu i MasterCard miała na celu popularyzację nowego modelu płatniczego, który niesie za sobą nową jakość bezpieczeństwa zakupów dokonywanych w sieci.

Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.