PayPal informuje – wysyłka produktów z Polski coraz popularniejsza

zakupy online

PayPal, firma świadcząca usługi związane z płatnością online wypuściła raport odnośnie wymiany handlowej realizowanej pomiędzy Polską a innymi państwami na świecie. Jak raport pokazuje, odnotowany jest znaczący wzrost płatności zagranicznych realizowanych za pośrednictwem PayPal wynoszący aż 45% w porównaniu z rokiem 2013. Polacy najchętniej kupowali za granicą m.in. gry wraz z programami komputerowymi, części aut, sprzęt sportowy, komputerowy i elektroniczny, a także kosmetyki. Dane obrazują także dużą grupę sprzedawców pochodzących z Europy Środkowo-Wschodniej, którzy rozpoczęli współpracę z PayPal.

Warto zaznaczyć, że pod względem sprzedaży eksportowej Polska plasuje się na drugim miejscu ze wzrostem o 45%. Pierwsze miejsce zajmują Czechy, ze wzrostem o 48%, trzecie Rumunia (36%), czwarte Grecja (30%) i piąte Węgry (21%).

Dane pokazują, że eksport online jest dziedziną rozwijającą się i wciąż rosnącą, pomimo tradycyjnego handlu, który odnotowuje powolny spadek. Najbardziej jest to widoczne na przykładzie Unii Europejskiej, w której to handel online jest bardzo korzystny z uwagi na niskie koszta związane z wysyłką oraz brak jest jakichkolwiek opłat celnych.

Zamówienia trafiają do naszych rodzimych sprzedawców przede wszystkim z Wielkiej Brytanii (18% zamówień), Niemiec (12%), czy nawet z USA i Kanady (25%). Co sprzyja temu, że zagraniczni klienci robią właśnie zakupy u polskich sprzedawców? Z pewnością ma na to wpływ zarówno konkurencyjna cena towarów, jak i niespotykane nigdzie indziej produkty. Jak pokazała ankieta PayPal-Nielsen, zachodni klienci kupują właśnie za granicą, gdyż 80% z nich bierze pod uwagę tańsze ceny, a 79% „większą różnorodność, której nie można znaleźć lokalnie”.

Sklep internetowy Merlin.pl znalazł się w czołówce dużych sklepów korzystających z PayPal przy sprzedaży. Jak dodaje doradca zarządu Merlin.pl S.A., Jakub Radkowski, „Uruchomiliśmy międzynarodową sprzedaż online ponieważ chcemy docierać do każdego klienta zarówno lokalnego, jak i globalnego. Ważna jest dla nas również możliwość swobodnego wysyłania towaru do światowej Polonii, która stanowi znakomitą większość naszych zagranicznych klientów.

Również i samo korzystanie z PayPal sprzyja większej sprzedaży za granicę, gdyż ta metoda płatności jest jedną z najbezpieczniejszych oraz, w razie nie otrzymania towaru lub jego niezgodności z opisem – klient dostaje zwrot kosztów.

Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.