PayPal PassPort

PayPal

Wartość polskiego e-commerce wynosi około 8 miliardów złotych. Blisko 12 procent wszystkich polskich przedsiębiorstw prowadzi sprzedaż internetową, ale tylko co piąte decyduje sie na uruchomienie sprzedaży towarów za granice. Wśród głównych przyczyn blokujących rozwój polskiego handlu transgranicznego są m.in. wysokie koszty przesyłek oraz problemy z płatnościami.

Problemowi z płatnościami zdecydował się zaradzić PayPal, dostrzegając niewykorzystany potencjał tego kanału sprzedaży internetowej. PayPal przygotował specjalna ofertę, skierowaną do wszystkich przedsiębiorstw, zajmujących się wysyłką za granice, w tym tych najmniejszych. Polska wersja PayPal PassPort to darmowa platforma online, która wyposaży wszystkich e-sprzedawcow w niezbędne narzędzia oraz informacje dotyczące rozpoczęcia handlu transgranicznego. Jak przekonuje dyrektor zarządzający PayPal w naszym regionie, Matt Komorowski, PayPal PassPort umożliwi wejście nawet na najbardziej odlegle rynki świata.

PayPal PassPort to platforma stworzona specjalnie dla polskich e-sprzedawcow. Zawiera wszelkie niezbędne informacje dotyczące sprzedaży towarów i usług za granice. Oprócz tego strona została wyposażona w kalkulator, adresy do organizacji kupieckich, informacje o kosztach wysyłek do rożnych krajów, modne produkty, kalendarze świąt itp. Wszystkie te informacje są dostępne za darmo, nie ma trzeba być klientem PayPal, by moc z nich korzystać. Strona jest przygotowana w przejrzysty sposób.

Nowa platforma PayPal PassPort może pomoc wszystkim firmom wkroczyć na zagraniczne rynki. Warto dodać, ze zainteresowanie polskim e-sklepami jest spore. Zagraniczni e-klienci najczęściej kupują u nas produkty z działów: moda, elektronika, rozrywka, edukacja, podróże, zabawki, hobby. Nowopowstała platforma PayPal PassPort może przyczynić sie do zwiększenia potencjału polskiego e-handlu za granica.

To już kolejne, po Unijnych regulacjach prawnych, rozwiązanie, dzięki któremu handel transgraniczny ma szansę się naprawdę rozwinąć.

Tagi: ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.