PayPal wprowadza uwierzytelnianie za pomocą odcisków palców

PayPal

Technologia biometryczna brzmi niczym rodem z filmów sci-fi. Rozpoznawanie odcisków palców, skan siatkówki oka, to tylko niektóre sposoby na zabezpieczenie np. swojego komputera czy miejsca pracy. Technologia ta wkroczyła i do e-handlu, niemal rewolucjonizując go. Skorzystał na tym brytyjski PayPal, który zaoferował wsparcie dla klientów korzystających ze smartfona Samsung Galaxy S5 i tabletu Samsung Galaxy Tab S robiących zakupy online korzystając ze swoich kont PayPal. Wsparcie to jest aplikacją, która wykorzystuje skan palca aby zalogować się na dane konto PayPal i opłacać zamówienia wszędzie tam, gdzie akceptowana jest płatność PayPal.

Na podstawie ostatniego raportu przygotowanego przez serwis IMRG brytyjscy konsumenci wydali w 2013 roku ponad 91 bilionów funtów na zakupach online. Ten sam serwis przewiduje, że w 2014 roku liczba ta wzrośnie do 107 bilionów funtów. Sama tylko sprzedaż smartfonów i tabletów wzrosła o ponad 138% porównując rok 2012 z rokiem 2013, co daje około 2,46 biliona funtów wydanych na same tablety w 2013 roku. Właśnie z uwagi na rosnący popyt na te urządzenia PayPay zdecydował się wesprzeć firmę Samsung aplikacją umożliwiającą bezpieczne logowanie się do konta PayPal, a co za tym idzie – bezpieczne zakupy online. Zrobić to będzie można zarówno poprzez Samsung Galaxy S5, jaki i Samsung Galaxy Tab S. Sama technologia jest dużo bardziej przystępna i prosta niż wpisywanie loginu i hasła – cały proces logowania trwa szybciej.

Na obecną chwilę aplikacja umożliwiająca uwierzytelnianie odcisków palców dostępna będzie w 27 państwach, w tym w Kanadzie i USA, Anglii czy Hong Kongu.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.