Podejrzanie prawdziwe maile z Allegro i T-Mobile

hacker

Podczas gdy serwis Niebezpiecznik wielokrotnie ostrzegał użytkowników Internetu przed fałszywymi mailami od np. Allegro czy banków, wygląda na to, że nie wszyscy wzięli to sobie do serca. Mowa tutaj niestety od tych, pod których wielokrotnie się podszywano, czyli Allegro i T-Mobile. Ostatnimi bowiem czasy użytkownicy tychże dostali maile z informacją o fakturze. Wszystko byłoby ok, gdyby nie wyczuleni internauci, którzy zwrócili uwagę na kilka szczegółów mogących wskazywać, że mail jest po prostu…fałszywy.

Jednym z opisywanych przykładów jest mail od Allegro, który informował o fakturze za swoje usługi. Wiadomość ta, zamiast imienia i nazwiska adresata, jak to zwykle bywało, zawierała dwa nawiasy i przecinek. Wiadomość ta, pomimo błędu programistycznego, jest poprawna, a po kliknięciu w link przeniesiemy się do serwisu Allegro. Warto także zaznaczyć, że mail ten nie zawiera załączonej samej faktury, co również pozwala sądzić, że mail może być prawdziwy.

Podobną wiadomość otrzymali użytkownicy T-Mobile, jednakże tutaj w polu nadawcy widniał e-mail o niepokojącej domenie „fne2011.pl”. Cała reszta się zgadza – widnieją tam aktualne dane klienta T-Mobile. Czemu więc mail został wysłany z tak dziwnej domeny? Jak donosi serwis Niebezpiecznik, fne2011.pl może być domeną agencji marketingowej pracującej dla T-Mobile.

Oba przykłady nie napawają optymizmem w dobie, kiedy każdy internauta broni się jak może przed fałszywymi mailami od firm, którym ma ufać. Firmy te powinny starać się wzbudzać zaufanie swoich klientów, a nie powodować niepewności i odstraszać. Żyjemy w czasach, kiedy oszuści internetowi dysponują coraz większą wiedzą i możliwościami, coraz lepiej podszywając się pod znane firmy. Cel jest jeden, a jest on droższy niż złoto – dane osobowe.

Tagi: , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.