Projekt ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowało projekt ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Zmiany mają zwiększyć bezpieczeńswto transakcji zawieranych w interencie.

Resort chce dać klientom e-sklepów większe możliwości. Na mocy nowej ustawy, jeśli faktycznie wejdzie ona w życie, kupujący będzie mógł kontaktować się z właścicielem e-sklepu za pośrednictwem telefonu i maili. E-handlowcy będą zobligowani do zawarcia na swojej stronie internetowej wszelkich niezbędnych w tym celu informacji. Niedostosowanie się do nowych przepisów będzie równoznaczne z zamknięciem sklepu.

Wprawdzie już teraz wielu internetowych przedsiębiorców stosuje takie zasady, jednak jest to raczej kwestia umowna, a nie regulowana prawnie. Obecnie żaden sklep internetowy nie ma obowiązku podawania swoich danych teleadresowych. Kiedy pomysł ministerstwa zostanie zrealizowany każda oferta handlowa umieszczona w internecie będzie musiała być wzbogacona o dane umożliwiające bezpośredni kontakt potencjalnemu klientowi tak, by mógł on zdobyć informacje o szczegółach oferty lub ewentualnie zmienić warunki umowy zawartej z e-handlowcem. Oznacza to, że klient będzie musiał poznać:

  • adres mailowy sklepu internetowego,
  • numer telefonu do jego siedziby,
  • imię i nazwisko właściciela,
  • pełną nazwę i adres firmy.

Dzięki takiemu rozwiązaniu firma w internecie będzie bardziej wiarygodna. Klient będzie miał świadomość, że w każdej chwili może skontaktować się osoba odpowiedzialną za prowadzenie transakcji, przez to będzie czuł się bardziej bezpieczny.

Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.