Przymiarki do wprowadzenia usługi sprzedaży online w sieci Ikea

IKEA

Najpopularniejsza szwedzka sieć mebli „Ikea” planuje uruchomić w Polsce opcję zakupów w sieci. Według specjalistów branży e-commerce, może to nastąpić nawet w tym roku. Polscy wielbiciele szwedzkiej sieciówki już od dawna dyskutują o braku możliwości zamawiania produktów szwedzkiej marki przez Internet. Nie chodzi tylko o meble, ale także o popularne w polskich domach wszelkie dodatki i wyposażenie.

Oddział firmy w Polsce uruchomił właśnie usługę zakupu przez telefon z opcją dostawy do domu. Póki co, zamówiony towar będzie rozwożony ze sklepów Ikei zlokalizowanych we Wrocławiu oraz Łodzi. Proces zakupu będzie bardzo prosty – klient złoży zamówienie z dostępnego na oficjalnej stronie IKEA katalogu u konsultanta ds. obsługi klienta. Następnie towar zostanie zapakowany i wysłany pod wskazany adres w ciągu pięciu dni od daty złożenia zamówienia. Oprócz kosztów zamówionego towaru, kupujący zapłaci także za jego skompletowanie oraz dostawę. Cena dostawy zależy od odległości wskazanego adresu od sklepu, a cena za skompletowanie towaru ma wynikać z jego wagi. Warto pamiętać, że Ikea dotrze z zamówieniem wszędzie tam, gdzie istnieje możliwość dojechania samochodem. Uruchomienie tej usługi jest traktowane jako wprawka do pełnego uruchomienia usługi sprzedaży online. Reszta kraju musi się zadowolić możliwością przeglądania rozbudowanej strony szwedzkiej sieciówki oraz sprawdzenia dostępności wybranych produktów w danych miastach.

Obecnie w Polsce funkcjonuje kilka stacjonarnych sklepów marki Ikea, tj. w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach, Krakowie, Łodzi czy Bydgoszczy. Dużą popularnością cieszy się także internetowa strona producenta mebli, którą w samym listopadzie 2015 roku odwiedziło 1,78 mln polskich internautów, czytamy w serwisie dla handlu.pl. Przeważającą grupę stanowią kobiety (1,1 mln), a najczęściej odwiedzającymi stronę są osoby w wieku 20-29 lat oraz 30-39 lat (łącznie około 900 tysięcy użytkowników).

Taka popularność strony internetowej powoduje wprowadzenie usługi zakupów online, na co od dawna czeka z zapartym tchem wielu miłośników popularnej sieciówki.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.