Raty PayU w Allegro.pl

Raty payU

PayU opublikowało raport sumujący wyniki roczne dotyczące wprowadzenia możliwości skorzystania z rat w serwisie Allegro. Dzięki płatności ratalnej użytkownicy Allegro nie muszą wybierać się do banku, wszystko mogą zrobić z domu, przez Internet.

Raty PayU zostały po raz pierwszy zaprezentowane w serwisie Allegro 26 czerwca 2012 roku, i od tamtej pory zainteresowanie nimi rośnie wraz z każdym miesiącem. Aż 56% użytkowników dokonujących zakupy na Allegro, którzy skorzystali z rat PayU, dokonali zakupów o dotychczas najwyższej dla nich kwocie. Pokazuje to, że dzięki możliwości rozbicia ceny produktu na raty potencjalny klient decyduje się na wybranie droższego produktu. Do najczęściej kupowanych rzeczy za pośrednictwem rat PayU na Allegro zaliczyć można meble, laptopy, telefony czy rowery. Maksymalna kwota, do której można zrobić zakupy i skorzystać z rat to 20 tys. zł. PayU podaje, że 33% użytkowników Allegro dokonała zakupów ratalnych na kwotę w przedziale od 500 do 1 tys. zł. 31,2% użytkowników zrobiło zakupy na raty na kwotę od 1 tys. zł. do 2 tys. zł. Czas pokazał również, że najlepszym okresem na sprzedaż ratalną był okres od lutego do kwietnia bieżącego roku, a największą liczbę transakcji odnotowywano w poniedziałki. Sukcesem okazał się być czwartek 11 kwietnia, kiedy to udzielono ponad 700 pożyczek na zakupy.

Jak działa system ratalny na Allegro? W momencie kupna przez klienta produktu na raty pieniądze za ten produkt w całości trafiają na konto sprzedającego, czyli tak naprawdę nie różni się to niczym od płatności kartą płatniczą czy przelewem. Co się dzieje z klientem po zakupieniu towaru na raty? Jest on przekierowywany na stronę Alior Banku, gdzie wypełnia wniosek o pożyczkę, co zajmuje kilka minut. W niedługim czasie klient otrzymuje odpowiedź, czy taka pożyczka została mu przyznana. Dzięki temu sam proces jest znacznie ułatwiony i skierowany ku internautom.

Z raportu PayU wynika również, że 71% korzystających z opcji ratalnej to mężczyźni, a 29% kobiety, 45% z nich ma wykształcenie średnie, 44% – wyższe. Najstarszy klient, który skorzystał z rat, miał 80 lat.

Aktualnie ponad 6 tys. sklepów internetowych w Polsce korzysta z opcji rat dzięki współpracy z PayU.

Tagi: , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.