Responsywne Przelewy24

Przlewy 24

Serwis Przelewy24, umożliwiający zrealizowanie płatności przez internet, wpłynął na szerokie wody responsywności. W 2012 roku serwis stworzył i udostępnił interfejs umożliwiający dokonywanie płatności użytkownikom mobilnych urządzeń, takich jak smartfon. Decyzja ta okazała się strzałem w dziesiątkę, gdyż poszerzyła działalność serwisu i sprawiła, że stał się on dostępny w szerszym gronie. Następnie serwis ukłonił się w stronę użytkowników konkretnych systemów operacyjnych na urządzeniach mobilnych i udostępnił swoje biblioteki dla użytkowników systemu Android, Windows Phone i iOS. Dogodność ta spowodowała, że teraz można dokonać przelewu bez konieczności np. szukania dostępu do komputera. Z kilku aplikacji korzystających z bibliotek Przelewy24 wymienić warto np. Bilety24, PCK czy moBILET.

Żyjemy w XXI wieku, w czasie, kiedy przybywa coraz więcej urządzeń mobilnych, gdyż technologia dąży do tego, aby urządzenia produkowane były nie tylko coraz bardziej użyteczne i przyjazne użytkownikowi, ale i mogłyby być zabierane przez niego wszędzie. Co za tym idzie, aby móc wygodnie korzystać z Internetu na takim urządzeniu, odwiedzana strona musi być responsywna, czyli musi dostosowywać się do konkretnego urządzenia, na którym ją otwieramy. Czy to smartfon, czy to tablet – wygląd powinien zostać taki sam, bez konieczności zbędnego przewijania. Do tego samego wniosku doszedł Wiceprezes Zarządu DialCom24, Michał Bzowy:

„W związku z tym, iż Responsive Web Design (RWD) jest już powszechnie stosowanym podejściem przy projektowaniu stron stwierdziliśmy, iż nadszedł czas na modyfikację panelu transakcyjnego Przelewy24. Użytkownik wie czego oczekiwać na urządzeniu, z którego korzysta i jest przyzwyczajony do pewnego standardu, dlatego chcieliśmy, aby również realizacja płatności przez Przelewy24była wygodna i intuicyjna.”

Użytkownik korzystający z panelu transakcyjnego na małym ekranie będzie miał prostszy panel, dzięki któremu będzie poruszał się po nim bardziej intuicyjnie, użytkownik smartfona zaś będzie widział ikonki symbolizujące formy płatności.

Przelewy24 zapowiedział kolejne zmiany, które mają pomóc kupującym i sprzedającym.

Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.