Rewolucyjna karta płatnicza Getin Banku

Getin Bank

Już wkrótce klienci Getin Banku otrzymają nową kartę płatniczą Dynamic CVC, która posiada zmienny kod weryfikacyjny. W oficjalnym komunikacie banku czytamy, że pilotażowy program nowej usługi jest unikatem na skalę nie tylko Polski, ale całego świata.

Nowa usługa będzie udostępniona pod koniec czerwca tego roku.

„Wyświetlany na miniaturowym, wbudowanym ekranie numer CVC automatycznie odświeża się co godzinę. Wykorzystany mechanizm to najnowocześniejsze rozwiązanie w bankowości, zwiększające ochronę transakcji internetowych przed potencjalnymi kradzieżami, włamaniami do baz danych i oszustwami płatniczymi”

– informuje Getin Bank.

Karta płatnicza Dynamic CVC to kolejne już nowatorskie rozwiązanie w wydaniu Getin Banku. Aktualnie to zupełne novum na rynku światowym, wyposażone w zmienny co godzinę numer CVC, dzięki czemu klienci zyskują dodatkową ochronę przed atakami cyberprzestępców.

Stale rosnąca ilość zakupów dokonywanych w sieci i związane z nią kwestie bezpieczeństwa zmuszają banki do wprowadzania rozwiązań mających na celu eliminację potencjalnych zagrożeń.

W oficjalnym komunikacie klienci banku zostali poinformowani, że korzystanie z karty Dynamic CVC podczas zakupów online nie różni się od tradycyjnej karty płatniczej. „Użytkownik w odpowiednich rubrykach formularza internetowego wpisuje wymagane dane wraz z kodem, który aktualnie wyświetlany jest na wbudowanym ekranie. Po poprawnej autoryzacji akceptacja płatności automatycznie przesyłana jest do sklepu internetowego. Rozwiązanie zapewnia intuicyjną obsługę, jest także znacznie szybsze niż inne metody zabezpieczeń transakcji internetowych – takie jak system 3D Secure, który wymaga od użytkownika wpisywania dodatkowego kodu, wysyłanego SMS-em, wydłużając przy tym proces płatności”, czytamy na stronie Getin Banku.

Karta płatnicza Dynamic CVC ze zmiennym kodem weryfikacyjnym to dopiero początek tegorocznych innowacji dostępnych w ofercie banku, którego właścicielem jest Leszek Czarnecki, jeden z najbogatszych Polaków. W najbliższym czasie Getin Bank planuje wprowadzić ultranowoczesną kartę biometryczną z wbudowanym czytnikiem linii papilarnych, która pozwoli na zaakceptowanie transakcji płatniczej za pomocą odcisku palca. Tradycyjny kod PIN może niedługo przejść na zasłużoną emeryturę.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.