Serwis aukcyjny Aukcjusz przeżywa rozkwit

Aukcjusz.pl to pod względem wielkości plasujący się w pierwszej trójce gracz na rynku polskich serwisów aukcyjnych. Jego właściciel, Konrad Sobiczewski, poinformował, że w listopadzie nastąpiło znaczne ożywienie w napływie nowych użytkowników – ilość nowych kont zakładanych każdego dnia wzrosła o 300%.

Może to być efekt decyzji podjętych przez największego gracza w tej branży, czyli Allegro. Serwis ten zmienił strukturę opłat, przez co korzystanie z niego stało się bardziej kosztowne. Wywołało to niezadowolenie wielu sprzedawców, którzy rozpoczęli poszukiwania alternatywnych rozwiązań.

Serwis Aukcjusz.pl powstał w 2010 roku. Został utworzony dzięki funduszom z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Tym, co przyciąga w Aukcjuszu, jest położenie nacisku na aspekty społecznościowe. Poza tym bardzo interesującą opcją jest możliwość umieszczenia filmu z nagranym towarem, zamiast zdjęcia. Pozwala to kupującemu lepiej przyjrzeć się przedmiotowi, zanim dokona zakupu, sprzedającemu zaś daje więcej możliwości ciekawych i zachęcających prezentacji.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.