Shoplo.com dla e-sklepów

shoplo.com

Na rodzimym rynku pojawił się kolejny starup, który ułatwia założenie i prowadzenie sklepu internetowego dla wszystkich, którzy chcą spróbować swych sił w stale rozwijającej się branży e-handlu. Mowa tu o platformie Shoplo.com, której twórcami są Patryk Pawlikowski i Grzegorz Lech. Pracę nad tym starupem rozpoczęli dwa lata temu, chcąc stworzyć coś na tyle prostego i łatwego w obsłudze, aby każdy, nawet laik, mógł to obsługiwać i założyć swój własny e-sklep, bez zbędnego wdawania się w zawiłości z tym związane.

Początkowo powstała wersja beta, która była testowana przez półtora roku i przez kilka godzin dziennie. Poświęcili oni nie tylko swój czas, gdyż pracowali po godzinach, ale i pieniądze, gdyż podstawowa wersja platformy powstała dzięki ich funduszom. Nie trzeba było długo czekać, kiedy ich wysiłek został zauważony i doceniony.

(…) otrzymaliśmy zastrzyk finansowy, który pozwolił nam powiększyć zespół i wzbogacił nas w ludzi z bardzo fajnym doświadczeniem z innych, udanych już projektów w Polsce takich jak GoldenLine.pl, ZnanyLekarz.pl, Niania.pl, Bao.pl, Position.ly – mówił Patryk Pawlikowski.

 

Jednym z inwestorów był wówczas Krzysztof Nowiński z Protos VC, który uwierzył w startup.

Niedawno miejsce miała druga runda inwestycji w platformę Shoplo.com. Protos VC, składający się z przedsiębiorców doświadczonych w branży internetowej, i Xevin Investments, specjalizujący się w nowych technologiach i Internecie, zainwestowali w Shoplo.com 500 tysięcy złotych. Pieniądze te mają zostać wykorzystane na marketing, dział produktowy i ekspansję na rynek światowy. Już teraz Shoplo.com dostępny jest w trzech wersjach językowych, polskiej, angielskiej i portugalskiej. Obecność ostatniego może dziwić, ale to właśnie na Brazylii głównie koncentruje się firma.

Brazylia to dziewięćdziesiąt milionów internautów z potencjałem kraju, o populacji dwustu milionów ludzi. To także jedna z aktywniejszych narodowości na Facebooku. Wróży to ogromny wzrost penetracji w najbliższych latach – mówi Patryk Pawlikowski dla MamStartup.pl.

Shoplo.com oferuje wybór kilku gotowych szablonów e-sklepów, w pełni responsywną stronę, 15 dni darmowego przetestowania, sprzedaż produktów w Polsce i za granicą.

Jeden z inwestorów, Protos VC, poinformował, że 20 września Shoplo.com zdobyło nagrodę internautów – Ekomersa w dziedzinie Innowacje Roku.

Tagi: , ,

1 komentarz

  1. Od momentu utworzenia tego wpisu minęło wiele lat. Wtedy shoplo.pl było traktowane jako ciekawostka i interesujący start-up. Obecnie ma dość ugruntowaną pozycję na rynku pozwalającą rywalizować z liderami w branży na rynkach lokalnych. Świadczy to o jakości rozwiązania zarówno w kontekście samej platformy sklepowej jak i przystosowywania się jej do rynku w tym do zmiennych z dnia na dzień wytycznych względem pozycjonowania. Oczywiście żaden SaaS czy niezależna platforma sklepowa nie są idealne pod kątem SEO i ich wybór zależy głównie od czynników ekonomicznych i kondycji oraz potrzeb przedsiębiorstwa, to utrzymanie tego projektu tak długi czas świadczy o tym, że warto się nad nim pochylić i rozważyć przy wyborze rozwiązań dla e-sklepu. Pozdrawiam.

    Post a Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.