Tablica staje się OLX.pl

OLX

Na przestrzeni ostatniego tygodnia zapewne wielu z Was zauważyło reklamy mówiące o zmianie nazwy popularnego serwisu z ogłoszeniami Tablica.pl. Zmiana nazwy była podyktowana przejęciem serwisu przez OLX, grupy skupiającej ponad 107 podobnych serwisów z całego świata. Przejęcie polskiej Tablicy.pl jest jednym z wielu, które odbywa się w tym roku, wliczając w to serwisu ogłoszeniowe np. w Rumunii czy na Białorusi. Co ulegnie zmianie? Otóż jedynie logo i nazwa. Obecny serwis OLX.pl będzie działał na takiej samej zasadzie jak Tablica.pl.

Warto przypomnieć, że serwis Tablica.pl działał od marca 2011 roku i stał się wiodącym serwisem oferującym bezpłatne ogłoszenia. W grudniu 2011 roku, czyli 9 miesięcy po rozpoczęciu działalności, hasło „Tablica.pl” stało na 9 miejscu najczęściej wyszukiwanych haseł w Polsce wg Google Zeitgeist. W samym tylko marcu bieżącego roku Tablica.pl odnotowała 1 715 000 000 odsłon, co wg Google Analytics przekładało się na 1,7 miliona wizyt w ciągu jednego dnia. Serwis w przeciągu trzech lat swojej działalności zebrał 38,5 miliona ogłoszeń, co jest imponującym wynikiem świadczącym o popularności i zapotrzebowaniu na tego typu serwisy. Równie imponującym wynikiem może poszczycić się wersja mobilna strony działająca od czerwca 2012 roku, z liczbą odsłon wynoszącą 174 092 293. Warto wspomnieć także o jednej z najpopularniejszych reklam roku 2013 wg Youtube, czyli reklama ze stylową lampą, piratem i papugą.

Jak wspomniano wyżej, OLX.pl nadal będzie działał na zasadach, które znamy z serwisu Tablica.pl, czyli serwis będzie jedynie pośrednikiem transakcji, czy to jeśli chodzi o sprzedaż, kupno, oddanie przedmiotu lub wymianę. Całość, czyli zamieszczanie ogłoszeń jest bezpłatna, a od sprzedaży nie jest naliczana prowizja. Dodatkowo, użytkownicy urządzeń mobilnych nadal będą mogli cieszyć się mobilna wersją serwisu, acz nieznanie zmienioną i usprawnioną.

Jak zapewnia Marcin Urbańczyk, dyrektor zarządzający OLX.pl, „zmiana nazwy serwisu to jedyna zmiana z perspektywy użytkowników. Nadal będą mogli korzystać z tej samej dobrze znanej i lubianej platformy, która przez ostatnie lata była ulepszana pod kątem ich potrzeb.”

Tagi: ,

1 komentarz

  1. Nie jestem wielkim zwolennikiem ciągłych zmian serwisu z szerloka na tablice, a potem na OLX. Uważam, że następują one zbyt szybko, przez co ciężko jest przyzwyczajać się do nowych nazw, szczególnie jeżeli są to trzy literki z użyciem niewystępującego z jeżyku polskim X. Większość osób zacznie korzystać z innych stron jak sprzedajemy.pl lub gratka, które mają stabilniejszą pozycję na polskim rynku i łatwiej jest je zapamiętać.

    Post a Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.