Targi elektroniki IFA 2015

hacking

W Berlinie odbyła się kolejna impreza „Międzynarodowa Wystawa Elektroniki Użytkowej i Sprzętu AGD ” IFA 2015. To nie tylko największe w świecie targi elektroniki, ale także szereg dodatkowych spotkań, których tematyka kręci się wokół elektroniki. W tym roku firma Kaspersky, zajmująca się m.in. produkcją oprogramowania antywirusowego zorganizowała specjalny panel dyskusyjny na temat cyberataków. W ostatnich latach zwiększa się ich liczba, a metody działań cyberprzestępców są coraz bardziej wyrafinowane. Zagrożenie to dotyczy także branży e-handlu, której istnienie bez sieci internetowej byłoby niemożliwe.

Organizatorzy panelu zauważyli, że problem cyberataków dotyczy także popularnych obecnie inteligentnych urządzeń gospodarstwa domowego czy samochodów. Producenci tych dóbr w niewielkim stopniu dbają o bezpieczeństwo tych urządzeń, które pozwoliłoby na uniknięcie niepożądanych działań internetowych włamywaczy. Zainfekowane inteligentne urządzenia AGD dają większe pole do popisu cyberprzestępcom. A jeśli dodać do tego, ze obecnie hakerom nie chodzi wyłącznie o zdobycie uznania za pokaz swych niezwykłych zdolności, tylko o czerpanie zysków, to problem staje sie naprawdę poważny.

Jednym z wniosków płynących z panelu jest stwierdzenie, że producentom zależy na wysokiej funkcjonalności dedykowanego sprzętu, ale jednocześnie pomijana jest kwestia zabezpieczenia urządzeń.

Jak poinformowało centrum weryfikacji zagrożeń Kaspersky’ego, w ostatnim roku doszło do zwiększenia liczby ataków na oprogramowanie obsługujące usługi finansowe, w tym do ogromnej liczby ataków na konta bankowe i dane osobowe.

To podsumowanie było okazją do zaprezentowania nowego pakietu firmy Kaspersky – Internet Security – Multi- Device 2016, specjalnego oprogramowania zabezpieczającego przed cyberatakami komputery oraz urządzenia mobilne.

Klienci dokonujący zakupów w sieci oraz osoby korzystające z e-konta bankowego powinny zadbać o odpowiednie zabezpieczenie swego urządzenia, by uniknąć przykrych sytuacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.