Wakacyjne cenowe okazje

oszustwo internetowe

ronstik/bigstockphoto.com

Sezon wakacyjny ruszył pełną parą. Nie wszyscy jednak w tym czasie wypoczywają. Okres urlopowy to żniwa dla internetowych oszustów, którzy tworzą fałszywe oferty niedrogich do wynajęcia pokoi w popularnych ośrodkach wypoczynkowych nad morzem. A skoro Polacy kochają cenowe okazje i mimo kapryśnej aury wciąż wybierają Bałtyk jako destynację wakacyjnej podróży, chętnych na pewno nie zabraknie. Sukces takiego oszukańczego przedsięwzięcia murowany. Niestety.

Jak donosi Onet.pl, policjanci z Otwocka zajmują się sprawą fałszywej oferty wynajmu apartamentów zlokalizowanych w Kołobrzegu. Ogłoszenie zamieszczone na stronie apartamentykolobrzeg.org. jest rzeczywiście niezwykle atrakcyjne, bo domniemany apartament położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie nadmorskiej plaży i parku nadmorskiego, niedaleko od centrum miasta, latarni morskiej i molo, z dostępem do boisk i placu zabaw. Cena również wabi, bo za apartament o powierzchni np. 70 metrów kwadratowych trzeba zapłacić 270 złotych, czytamy na Onet.pl.

Niestety, ta wydawać by się mogło idealna oferta to zwykłe oszustwo. Próżno szukać w całym Kołobrzegu oferowanych apartamentów. Jednak chętnych na takie cenowe okazje wciąż nie brakuje. Spragnienie odpoczynku Polacy szukają atrakcyjnych ofert, by wakacyjny wyjazd całkowicie nie spustoszył ich portfela. W tym wypadku jednak ogłoszenie nie tylko czyści portfel, ale także mąci spokój. Po wpłaceniu zaliczki za rzekomy apartament, po „właścicielach” apartamentów ginie wszelki ślad. Wówczas pozostaje jedynie poinformować policję, by ta mogła podjąć walkę z nieuczciwym oferentem.

Według ustaleń otwockich policjantów, liczba oszukanych wynosi już 185 osób, a suma wpłaconych zaliczek to około 200 tysięcy złotych. Policjanci podejmują działania w celu wykrycia oszusta. Wiadomo, że oferta istnieje na stronie od 29 czerwca bieżącego roku. Póki co zablokowano konto bankowe, na które trafiały wpłacone zaliczki. Podana strona internetowa nadal istnieje, wkrótce ma zostać usunięta, informuje Onet.

Ta sytuacja to ostrzeżenie dla wszystkich tych, którzy niestrudzenie poszukują cenowych okazji w gąszczu internetowych ofert. Pamiętajmy, że nie ma nic za darmo. Taka nazbyt atrakcyjna oferta powinna od razu wzbudzić naszą czujność. Poszukując wakacyjnego wypoczynku, warto poczytać informacje i fora internetowe dotyczące proponowanego miejsca noclegowego. Zajmie to trochę czasu, ale pozwoli uchronić przed popełnieniem tego kosztownego błędu. Wybierajmy internetowe oferty z głową na karku, a nie w chmurach.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.