Zakupy przez Internet w Biedronce

logo Biedronki

Jak podaje serwis biznes.onet.pl powołując się na nieoficjalne doniesienia „Dziennika Gazety Prawnej”, największa w Polsce zagraniczna sieć sklepów detalicznych „Biedronka” szykuje się do wprowadzenia usługi zakupów przez on-line.

Zakupy dokonywane za pośrednictwem Internetu odbywają się według prostych zasad: najpierw klient zamawia towar, a potem odbiera go w wyznaczonym sklepie o ustalonej godzinie. Ta forma handlu jest korzystna dla obu stron, dlatego coraz więcej różnego rodzaju firm, sklepów i dużych sieciówek decyduje się na uruchomienie takiego rodzaju sprzedaży. Klienci cenią sobie zakupy przez Internet głównie za sporą oszczędność czasu, który musieliby przeznaczyć na chodzenie i przeciskanie się z wózkiem między regałami w poszukiwaniu pożądanych produktów.

Na razie spółka Jeronimo Martins Polska S.A. nie potwierdza tych informacji, ale też im całkowicie nie zaprzecza. Jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu przesłanym do Onet Biznes: „Tak jak wielokrotnie zaznaczaliśmy, z uwagą przyglądamy się zmianom zachodzącym na rynku, a na nasze działania główny wpływ mają przede wszystkim klienci oraz ich preferencje i oczekiwania”. Jednocześnie zapewnia, że nie wyklucza wprowadzenia takiej opcji w przyszłości, obserwując zalety płynące z tej formy handlu.

Zakupy on-line w Polsce weszły na stałe w ofertę wielu sklepów sieciowych, między innymi Tesco, Auchan, Alma, Rossman, E.LECLERC, Rast, Makro i inne.

Biedronka jest bardzo popularnym i największym dyskontem spożywczym w Polsce. Sieć liczy około 2400 sklepów zlokalizowanych w całej Polsce, zarówno w wielkich miastach, jak i małych miejscowościach. Jak podaje na swej oficjalnej stronie, w obecnym roku zajęła drugie miejsce w rankingu Rzeczpospolitej „Lista 2000 Polskich Przedsiębiorstw i Eksporterów”. Takie sukcesy na pewno zachęcą kierownictwo Spółki do wdrażania kolejnych usług, zwiększających dodatkowo jej konkurencyjność na rynku, tak jak to było w przypadku długo wyczekiwanej przez klientów płatności kartą.

Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.