Zwrot pieniędzy za grę ze Steama

Zwrot pieniędzy za grę ze Steama

Popularna platforma sprzedażowa Steam, oferująca szeroki wybór cyfrowych gier na PC, zmieniła zasady reklamacji zakupionych produktów. Od tej pory można zwrócić grę i odzyskać w całości zainwestowaną gotówkę. To dobra wiadomość dla wszystkich użytkowników platformy, a jest ich blisko kilkadziesiąt tysięcy.

O całej sprawie w oficjalnym oświadczeniu poinformowała firma Valve, właściciel sklepu.

Konkretnie, by odzyskać pieniądze, należy wypełnić odpowiedni formularz na stronie internetowej Steam Support i przesłać go w ciągu 14 dni od daty zakupu, po jej użytkowaniu nie dłuższym niż dwie godziny. Zwrot środków nastąpi w ciągu tygodnia po przesłaniu wypełnionego wniosku w wybranej przez nas formie (Steam Wallet, PayPal lub na kartę kredytową).

Firma Valve, właściciel platformy Steam, oficjalnie poinformowała, że: „Możecie poprosić o zwrot pieniędzy za praktycznie każdy zakup dokonany na Steamie i z praktycznie każdego powodu. Może twój PC nie spełnia wymagań sprzętowych, może kupiłeś jakąś grę przez pomyłkę, a może pograłeś w nią godzinę i po prostu ci się nie spodobała”.

To bardzo uczciwe i sensowne rozwiązanie. Największa dotychczasowa wada została zamieniona w zaletę. Dodatkowo nawet jeśli nie spełnimy któregoś z podanych warunków reklamacji, firma rozpatrzy ją indywidualnie.

Pojawiają się jednak obawy o nieuczciwych użytkowników, którzy dzięki zmienionemu prawu będą próbowali przekształcić Steama w tanią wypożyczalnię gier. Jednak Valve przygotował się na tego typu sytuacje i w oficjalnym oświadczeniu przekazał, że: „Jeśli zauważymy, że nadużywasz tego systemu przestaniemy ci je oferować”. Opcja zwrotu ma być formą dostosowania się do rosnących potrzeb i wymagań klienta, a także sposobem na przyciągniecie nowej rzeszy użytkowników popularnego kanału dystrybucji.

Steam Refunds dotyczy gier oraz dodatków DLC w grach, nie obejmuje natomiast zakupionych filmów i prezentów.

Dobra wiadomość jest również taka, że będzie można zwrócić grę i odzyskać pieniądze, by za chwilę zainwestować je w tę samą grę, tyle że w promocyjnej cenie.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.