Będzie sklep Pepco online

Sklepy Pepco powoli opanowują polskie miasta. Widoczne są one zarówno w dużych aglomeracji, jak i w mniejszych miejscowościach. Szeroka gama produktów do domu, ubrania oraz akcesoria w niskich cenach kuszą klientów, którzy chętnie wracają na kolejne zakupy. Ponadto sklepy Pepco nierzadko znajdują się w galeriach handlowych, dlatego są łatwiej dostępne dla klientów. Jednak teraz, gdy pandemia koronawirusa zmienia tendencje zakupowe i większość sprzedaży odbywa się przez internet, również Pepco otwiera swój e-sklep.

Portal Wiadomości Handlowe poinformował kilka dni temu o planach sieci, która w Polsce stale zyskuje na znaczeniu, choć działa już przeszło 20 lat. Pepco w 1999 roku, gdy rozpoczęło swoją działalność w Polsce, funkcjonowało jako £-stretcher. Jednak dopiero po wykupieniu sieci przez południowoafrykańską firmę Pepkor w 2004 roku zmieniono nazwę na Pepco i zaczęło ekspansję w polskich (i nie tylko) miastach. Warto zaznaczyć, że takie same sklepy działają jeszcze w 13 innych europejskich państwach, m.in. w Czechach, na Węgrzech, w Chorwacji oraz na Litwie. Teraz przyszedł czas na uruchomienie sklepu internetowego. Jednak zaprojektowanie odpowiedniego narzędzia można potrwać nawet 2-3 lata.

W czasie lockdownu wiele sklepów Pepco musiało być zamkniętych, a klienci nie mogli robić zakupów online, dlatego otworzenie e-sklepu to obecnie priorytet przedsiębiorstwa. Właściciele Pepco przed pandemią osiągali bardzo dobre wyniki. Miesięcznie obsługiwano ponad 19 mln klientów. Warunkiem utrzymania zainteresowania produktami Pepco jest bezzwłoczne rozpoczęcie sprzedaży online. Co interesujące, przedstawiciele sieci planują stworzyć jednak taki model, który przyniesie dodatkowy zysk, a nie tylko utrzyma ruch sprzedażowy. W tym celu niezbędne jest zbudowanie sklepu, który będzie oferował bardzo łatwe zakupy. Oficjalna data otwarcia sklepów internetowych Pepco nie została jeszcze podana do wiadomości publicznej. Obecnie firma zajmuje się tworzenie, aplikacji sklepowej na smartfony, bo to za ich pomocą większość osób kupuje w internecie.

Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.