Fałszywe e-maile o przesyłkach Poczty Polskiej

hacker

Poczta Polska ostrzega klientów przed fałszywymi wiadomościami wysyłanymi na skrzynki pocztowe. Nadawcy tych wiadomości, podając się za Pocztę Polską S.A., wysyłają zainfekowane maile, w których znajduje się przekierowanie na adres strony internetowej do złudzenia przypominającej wyszukiwarkę eMonitoring Poczty Polskiej. Po kliknięciu na jakikolwiek link czy opcję pobierz na naszym komputerze zainstaluje się złośliwe oprogramowanie. Dlatego nie należy otwierać żadnych załączników dodanych do wiadomości i jak najszybciej wyjść ze strony.

Fałszywe wiadomości zawierają informację o rzekomej przesyłce, oczekującej na odbiór w związku z niemożliwością doręczenia jej przez kuriera. Mail zawiera link, po kliknięciu którego pojawiają się dane dotyczące tej przesyłki, a na naszym komputerze instaluje się niebezpieczne oprogramowanie.

Jak podaje w oficjalnym komunikacie Poczta Polska, link do fałszywej strony to: www.w-poczta.net, a nadawca fałszywej wiadomości ukrywa się pod nazwą info1@poczta-polska.pw.

Prawidłowy adres strony służącej do śledzenia przesyłek nadawanych za pośrednictwem Poczty Polskiej to: http://emonitoring.poczta-polska.pl.

Jak podaje serwis niebezpiecznik.pl, wiadomości są wysyłane masowo, nie tylko do klientów operatora, ale także na automatycznie generowane adres mailowe.

Tagi: ,

3 komentarze

 1. Tutaj kłania się potrzeba dobrego antywirusa, który taki fałszywy link zablokuje. Mi osobiście juz nie jednokrotnie uratował komputer przed takimi atakami.

  Post a Reply
  • antywirus tego nie wykrywa ponieważ to nie jest wirus tylko program szyfrujący pliki, który się automatycznie instaluje i szyfruje większość plików, nie uszkadza ich tylko szyfruje. Potem dostajesz informację o możliwości wykupu kodu do odszyfrowania plików za ileś tam bitcoinów… niefajne w każdym razie…

   Post a Reply
 2. Dziś dostałem takiego emalia
  Tytuł : 188489788 Odbiór akt zamówienia
  Adresat :47271 Poczta Polska <info@poczta-wyrazic2.pw

  Treśc: Kurier nie mógl dostarczyc przesylke w dniu 2 grudzien 2015, z przyczyny,
  ze nikogo nie bylo w domu. Odebrac przesylke mozesz w dowolnym najblizszym
  biurze, pod warunkiem podania wydrukowanej informacji o przesylce.

  Prosze zobaczyc pliku zalacznika.

  Uwaga!

  Jezeli paczka nie zostanie odebrana w okresie 30 dniu, zostanie naliczona
  oplata z tytulu przechowywania. Szczególowe informacje o przechowywaniu
  oraz pobieranych oplatach znajdziesz na naszej stronie internetowej.

  Z pozdrowieniami,
  Poczta Polska.

  Oczywiście w załączniku plik zip

  Post a Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.