IKEA online wkrótce w Polsce

IKEA

Najpopularniejszy w świecie producent mebli oraz artykułów dekoracyjnych IKEA zamierza udostępnić nowy kanał dystrybucji online. To zdecydowanie dobra wiadomość dla wszystkich klientów przedsiębiorstwa. Do tej pory w Polsce na stronach internetowych sklepu można było jedynie przejrzeć katalog i sprawdzić dostępność wybranych produktów w sklepach stacjonarnych, by potem udać się w podróż i zrobić zakupy. Uruchomienie sklepu internetowego w Polsce planowane jest na rok 2016. Jak poinformowała Katarzyna Balashov z Ikea Retail Poland: „ Szczegóły będziemy komunikować w miarę rozwoju projektu”.

Obecnie niecała połowa klientów marki Ikea ma możliwość robienia zakupów online. Przedsiębiorstwo planuje uruchomienie e-sklepów w każdym państwie, na terenie którego znajdują się tradycyjne sklepy. Według prognoz sprzedaż w sieci ma stanowić 10 proc. przychodów spółek tworzących grupę Ikea.

Zamówione przez Internet produkty będą trafiać do domu klienta. To wygodne rozwiązanie jest odpowiedzią na coraz większe wymaganie rynku, których nie sposób już zatrzymać. Kanał dystrybucji online cieszy się ogromną popularnością wśród użytkowników na całym świecie i, jak przewidują specjaliści, jego siła będzie rosła. Niektórzy nawet twierdzą, że przyszłość handlu tkwi wyłącznie w handlu internetowym.

Jak zapowiedział Peter Agnefjall, prezes grupy IKEA:

„Postanowiliśmy przyśpieszyć przekształcenie IKEI w prawdziwą wielokanałową sieć handlową”.

Założona w 1943 roku przez Ingvara Kamprada Ikea jest obecnie największym w świecie dystrybutorem mebli i artykułów dekoracyjnych.. Posiada bogatą sieć sklepów stacjonarnych zlokalizowanych w blisko 40 krajach świata. Daje pracę przeszło 140 tys. pracowników. Wkrótce planowane jest otwarcie sklepów w kolejnych państwach. Polska jest czołowym producentem mebli sprzedawanych przez Spółkę W naszym kraju znajduje się 11 punktów sprzedażowych, a na początek sierpnia bieżącego roku Spółka zapowiedziała otwarcie sklepu w Bydgoszczy.

Pojawienie się kanału online w kraju nad Wisłą z pewnością ucieszy wszystkich klientów marki.

Tagi: ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.