Jak działa darmowy zwrot w ramach Allegro SMART?

kurier

Portal aukcyjny Allegro uruchomił usługę zwaną Allegro SMART. Polega ona na tym, że w ramach jednego abonamentu otrzymujemy darmową dostawę i darmowy zwrot bez limitów. Usługa kosztuje 49 zł przy płatności na rok z góry albo 8,99 zł miesięcznie, jeśli planujemy odnawiać ją co 30 dni.

Pandemia koronawirusa spowodowała, że większość zakupów zaczęliśmy robić przez internet. Jest to wygodne, ale przede wszystkim bezpieczne, jeśli chcemy unikać dużych skupisk ludzi w hipermarketach czy galeriach handlowych. W związku z tym Allegro przygotowało promocję i każdy użytkownik tego serwisu może do 18 czerwca otrzymać dostęp do Allegro SMART na miesiąc za darmo. Dla osób, które mają już aktywną tę usługę, zostanie ona automatycznie przedłużona na kolejne 30 dni. Jest to więc dobry moment, aby wypróbować darmową dostawę i zwrot, które oferuje Allegro.

Allegro SMART – na czym polega?

Allegro SMART to usługa subskrypcyjna, gdzie w ramach jednego abonamentu możemy bez ograniczeń zamawiać produkty z serwisu i przy przedmiotach, dla których ta usługa jest dostępna, mamy zawsze darmową dostawę i zwrot.

Wysyłka jest bezpłatna do Paczkomatów i Punktów odbioru, jeżeli u jednego sprzedającego złożymy zamówienie o wartości powyżej 40 zł. Natomiast przesyłkę za darmo przywiezie nam kurier, jeśli wartość zamówienie wyniesie co najmniej 100 zł.

Allegro SMART – darmowy zwrot

Warto pamiętać, że darmowy zwrot przysługuje tylko na jedną paczkę. Oznacza to, że jeśli u danego sprzedającego zamówiliśmy trzy produkty i wszystkie chcemy zwrócić, to trzeba zapakować je w jedną paczkę i wysłać razem. Mimo że są to rzeczy z tego samego zamówienia nie można bez opłat wysłać kilku paczek w ramach zwrotu.

Z bezpłatnego zwrotu nie można skorzystać, jeśli dla danej przesyłki wybraliśmy płatność przy odbiorze. Usługa ta jest dostępna tylko dla zamówień opłaconych z góry.

Jak zwrócić produkt za darmo w ramach Allegro SMART?

Najpierw należy sprawdzić, czy rzecz, którą zamówiliśmy, podlega zwrotowi. Jest to zawsze napisane w opisie aukcji. Nie można zwracać niektórych artykułów spożywczych albo na przykład bielizny.

Jeżeli nie ma przeciwwskazań, to trzeba zweryfikować, czy od otrzymania zamówienia nie minęło już 14 dni. Gdy zmieściliśmy się w czasie, można przygotować formularz zwrotu. Znajdziemy go na naszym profilu na Allegro w zakładce „Kupione”. Należy go wypełnić i w kolejnym kroku wskazać, jaką drogą chcemy nadać paczkę.

To, w jaki sposób można zwrócić przesyłkę za darmo, zależy od tego, w jaki sposób została ona do nas dostarczona. Paczkę odebraną w Paczkomacie można zwrócić tylko w takim urządzeniu, w Punkcie odbioru tylko na Poczcie Polskiej. Natomiast przesyłki kurierskie możemy oddać zarówno w Paczkomacie jak i na poczcie.

Następnie należy wygenerować kod zwrotu (dla Paczkomatów i przesyłek kurierskich Allegro Kurier24 inPost) albo etykietę nadawczą (dla punktów odbioru, listów poleconych i pozostałych przesyłek kurierskich).

Zgodnie z prawem mamy 14 dni od dnia wygenerowania formularza na wysłanie paczki. Warto to jednak zrobić jak najszybciej, aby prędko otrzymać pieniądze.

Tagi: ,

2 komentarze

 1. Cytat z powyższego artykułu:

  Jak zwrócić produkt za darmo w ramach Allegro SMART?

  „Jeżeli nie ma przeciwwskazań, to trzeba zweryfikować, czy od otrzymania zamówienia nie minęło już 14 dni. Gdy zmieściliśmy się w czasie, można przygotować formularz zwrotu.

  Zgodnie z prawem mamy 14 dni od dnia wygenerowania formularza na wysłanie paczki. Warto to jednak zrobić jak najszybciej, aby prędko otrzymać pieniądze”.

  W moim przypadku termin „wygenerowania formularza na wysłanie paczki” to 05.01.2021r, a „termin otrzymania zamówienia” to 07.01.2021r.
  KTÓRY TERMIN OBOWIĄZUJE?!

  Post a Reply
 2. obowiazuje zawsze termin zgodnny z zasadami porgrammu smart 🙂

  Post a Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.