Kolejne fałszywe maile od Poczty Polskiej

oszustwo internetowe

ronstik/bigstockphoto.com

Uwaga na fałszywe maile wysłane rzekomo przez Pocztę Polską. Wiadomości zawierają nieprawdziwą informację o niedostarczonej przez kuriera przesyłce oraz złośliwe oprogramowanie typu ransomware, szyfrujące pliki na twardym dysku i naciągające użytkowników na opłaty za odszyfrowanie danych.

Wiadomość, której napisana łamaną polszczyzną treść sugeruje atak zagranicznych cyberprzestępców, zawiera odnośnik „Zobacz informacje”. Po jego kliknięciu, dane z komputera zaczną być szyfrowane i stracimy do nich dostęp, co może stanowić spory problem zwłaszcza dla osób pracujących na własnych komputerach.

To już kolejny atak cyberprzestępców na naszego narodowego operatora. Całej sprawie sprzyja fakt, że wiele osób nadal chętnie korzysta z jego usług. Zaufanie do przedsiębiorstwa wypracowane na drodze wieloletniej tradycji łatwo usypia naszą czujność. Dlatego bez większego zastanowienia klikamy fałszywe wiadomości, nieświadomie robiąc sobie krzywdę. Poprzedni atak na Pocztę Polską skierowany był na wyłudzenie danych do bankowości internetowej. Jak widać, przestępcy nie próżnują i wymyślają nowe sposoby na uprzykrzenie nam życia.

Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.