Pasaż handlowy online – All You Need

zakupy online

DHL Parcel, najsilniejszy gracz na polskim rynku przesyłek kurierskich stworzył internetowy Pasaż Handlowy All You Need, dostępny pod adresem www.ayn.pl.

Nowa platforma handlowa powstała w odpowiedzi na potrzeby prężnie rozwijającego się w Polsce rynku e-commerce. Głównym celem obranym przez DHL Parcel jest wsparcie e-sprzedawców w zakresie wyszukiwania potencjalnych klientów i wsparcie całego procesu sprzedaży, począwszy od wyboru produktu aż do momentu dostarczenia go pod drzwi klienta. Platforma wystartowała 18 lutego 2015 roku i oferuje bogaty wybór produktów, skatalogowanych w kilku kategoriach, m.in. Dom i ogród; Moda, drogeria, dodatki; Czas wolny i hobby; Technika i rozrywka. Z usług platformy korzysta póki co kilkanaście sklepów, uporządkowanych alfabetycznie, z podaniem krótkiego opisu oraz opinii klientów. Z biegiem czasu oferta platformy na pewno się powiększy dzięki przyszłym e-sprzedawcom, którzy zdecydują się na współpracę z All You Need.

Ambicją DHL Parcel nie jest zdobycie pozycji lidera wśród wiodących e-sprzedawców czy platform tego typu. Nadrzędnym celem firmy jest to, do czego została pierwotnie powołana – obsługa logistyczna. Nie da się ukryć, że na fali popularności e-handlu zyskały firmy z branży kurierskiej. W 2014 roku wartość całego rynku e-commerce w Polsce wyniosła blisko 40 mld złotych, i choć w skali Europy jesteśmy na szarym końcu, to obecne trendy pozwalają przypuszczać, że rynek e-handlu stanie się wiodącym segmentem całego handlu. Niektórzy specjaliści twierdzą nawet, że za kilkanaście lat znikną tradycyjne sklepy na rzecz sklepów internetowych.

Branża e-commerce znacznie pobudziła rynek usług kurierskich. Firmy odnotowały spory wzrost wysyłanych paczek, zarówno krajowych i zagranicznych. Jak podaje biztok.pl, liczba przesyłek kurierskich rośnie o 10-15 proc. rocznie.

Zapewnienie całościowej obsługi klienta, w tym także marketingowej, pozwoli firmie DHL Parcel poznać od podszewki e-commerce i zdobyć pozycję lidera usług kurierskich.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.