Poczta Polska trafi na giełdę

Poczta Polska - logo

Jak poinformowało Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, Poczta Polska w niedalekiej już przyszłości ma wejść na giełdę. Prace w tym zakresie zaczną się już w 2016 roku. Jednocześnie minister administracji i cyfryzacji podkreślił, że pakiet 51 proc. akcji spółki pozostanie w rękach Skarbu Państwa, co zapewni rządowi kontrolę nad podmiotem.

Upublicznienie narodowego operatora ma związek z kierunkiem dalszego rozwoju tej firmy i jej spółek, m.in. Banku Pocztowego i Envelo. Zarząd Poczty Polskiej już od dłuższego czasu stawia na promowanie usług typowo bankowych, finansowych i ubezpieczeniowych. Tradycyjne usługi pocztowe zostały unowocześnione dzięki wprowadzeniu oferty skierowanej do branży e-commerce. Dynamiczny i konkurencyjny rynek pocztowy wymusił wprowadzenie zmian, które powoli zmieniają oblicze Poczty Polskiej. Z wizerunku skostniałej instytucji państwowej, obsługiwanej przez panie leniwie popijające kawę, narodowy operator przekształca się w nowoczesną firmę z bogatą ofertą nowoczesnych usług, dopasowanych do potrzeb i wymagań klienta.

Według Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, któremu podlega Poczta, wprowadzenie operatora na giełdę to gwarancja rozwoju całej grupy kapitałowej Poczta Polska. Wieloletnia tradycja i bogata sieć placówek na terenie całego kraju ma zapewnić bezpieczeństwo, jakość i niemal nieograniczony dostęp do usług.

To ważny krok w przyszłość. Pocztę Polską czeka wkrótce trudny konkurs na operatora powszechnego świadczącego usługi przez kolejnych 10 lat. Po przegranym przetargu na dostarczanie korespondencji sądowej, wygrana tego konkursu to w praktyce kwestia „być albo nie być”.

Poczta Polska staje się firmą nastawioną na klienta, również dzięki włączeniu do oferty całego pakietu usług skierowanych do branży handlu internetowego. W Polsce żyje kilkanaście milionów klientów preferujących zakupy w sieci. Pochwycenie tego trendu, obserwacja zachowań klientów i dopasowywanie oferty jest niezbędne do przetrwania Poczty na wymagającym rynku usług pocztowych i kurierskich.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.