Usługa Stacja z paczką od Poczty Polskiej

Logo Poczta Polska

Poczta Polska stale rozwija zakres usług dedykowanych segmentowi eCommerce. Niedawno w ofercie operatora powszechnego pojawiło się kilka dodatkowych usług, m.in. szybkie płatności (w tym także kartami zagranicznych banków) oraz funkcja wyszukiwania Stacji z Paczką, będących składowymi „Poczty w kieszeni” – aplikacji mobilnej Envelo.

Stacja z Paczką to kolejna po możliwości zamawiania kuriera, śledzenia przesyłek, wyszukiwania placówek pocztowych usługa geolokalizacyjna, znajdująca się w aplikacji Envelo – platformy, która chce walczyć o miano poczty przyszłości, czytamy na oficjalnej stronie operatora.

W marcu tego roku Poczta Polska zawarła umowę z PKN Orlen, dzięki czemu powstało około tysiąc dodatkowych punktów, w których można odbierać zamówione przesyłki. Co ważne, stacje benzynowe PKN Orlen są czynne całodobowo w przeciwieństwie do placówek pocztowych, dzięki czemu nie jesteśmy ograniczeni urzędowymi godzinami pracy. Odbieranie poczty staje się coraz wygodniejsze i bardziej komfortowe. Wijące się w nieskończoność kolejki w budynkach Poczty Polskiej powoli odchodzą do lamusa historii. Stacja z paczką to nic innego jak wyszukiwarka punktów odbioru, w których znajdują się zamówione przez klienta towary. Aplikacja oferuje kilka możliwości wyszukiwania stacji, m.in. za pomocą kodu pocztowego adresata lub punktu odbioru, po wpisaniu lokalizacji, wybraniu województwa/powiatu wyświetli znajdujące się najbliżej punkty odbioru paczek. Ta usługa to idealne rozwiązania dla mobilnych klientów.

Envelo działa od roku 2013 jako nowoczesna platforma usług pocztowych i cyfrowych. Jej nadrzędnym celem jest stworzenie maksimum nowoczesnych e-usług dedykowanych segmentowi eCommerce. Z powodzeniem funkcjonują popularne już usługi neoznaczek, neolitst, neolit masowy, neokartka, neofaktura, neofaktura elektroniczna, neolist elektroniczny oraz neorachunki.

Niedawno w ofercie Envelo otrzymaliśmy szybkie płatności – Przelewy24, dzięki którym zapłacimy za przygotowane na indywidualne życzenie klienta neokartki również kartami zagranicznych banków.

Tagi: ,

3 komentarze

 1. Poczta Polska i e-commerce.. heheh.. jakby to powiedzieć.. 😉 Ja rozumiem, że pracownicy poczty zauważyli, że jest tu szansa wyciągnięcia pieniędzy z tych całych internetów, ale mnie ta firma nadal kojarzy się z targowiska w swoich placówkach, gdzie można kupic kolejno: czekoladki, karty telefoniczne, papier toaletowy, sery z Podhala, krzyżówki, karmę dla zwierząt, polisę na życie przeznaczoną dla emeryta.

  Post a Reply
  • Haha, odnoszę takie samo wrażenie – świeczki, zabawki, kubki, ręczniki i inne badziewia, a do tego biedna pani z okienka, która musi to sprzedawać, bo ma taki przykaz i robić z siebie głupka… Po co mi rzeczy ze straganu, jak chcę nadać przesyłkę? Nie rozumiem tej wieśniackiej polityki, to nie targ… nie wiem kto im tak słabo doradza, przez to spada prestiż firmy i robi się tak naprawdę śmietnik.

   Post a Reply
 2. No jasne, ostatnio chciałem nadać kilka listów zwykłych bez wychodzenia z domu, skusiło mnie to Envelo, ale moja radość nie trwała zbyt długo. Założyłem konto, płatności nie działały, później nie przychodziło potwierdzenie o kupnie znaczka, więc nie mogłem ich wydrukować, pani na czacie nie umiała mi pomóc – jakby nie wiedziała gdzie pracuje – śmiech na sali!!! Skończyło się tak, że zapłaciłem za te znaczki, jakieś 15 zł, a i tak z nich nie skorzystałem, bo miałem dość – nerwów.. nikomu nie polecę. Więc zanim poczta chce to rozwijać, powinna dopracować system zaczynając od podstawowych usług, bo irytacja moja sięgnęła zenitu…

  Post a Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.