Używane rzeczy nadal w cenie

handel używanymi rzeczami

Kiedy mówimy „handel internetowy” myślimy o rzeczach zupełnie nowych, sprzedawanych w e-sklepach bądź na platformach typu Allegro. Mało ludzi wie, że oprócz stale rosnącego handlu towarami nowymi istnieje silny e-rynek związany ze sprzedażą towarów używanych. I trend ten rośnie z miesiąca na miesiąc.

Platforma handlowa Sprzedajemy.pl podjęła się przeprowadzeniu analizy trendu sprzedażowego Polaków pod kątem sprzedaży i kupna towarów używanych. Statystyki pokazały, iż osoby w przedziale wiekowym od 15 do 34 lat są najsilniejszą grupą klientów, która decyduje się na handel rzeczami używanymi. Kolejne 36% klientów to osoby w przedziale wiekowym od 25 do 34 lat. Sądząc z wyników, podane grupy wiekowe obejmują dorosłych internautów, którzy już od co najmniej kilku lat korzystają z Internetu oraz z e-zakupów.

Jedna trzecia ankietowanych internautów dokonujących sprzedaży towarów używanych pochodzi z gospodarstw domowych, w których mieszkają trzy osoby. 54% ze wszystkich ankietowanych stanowiły kobiety.

Pod lupę zostały również wzięte miasta, gdzie sprzedaż towarów z drugiej ręki jest największa. Halina Janicka, która jest autorką rzeczonego raportu, wskazała na główne miasta Polski, tj. Warszawę, Wrocław i Kraków jako miasta, gdzie odnotowano największą sprzedaż. Pod kątem województw można więc jasno stwierdzić, że przoduje województwo mazowieckie oraz śląskie i małopolskie.

Co Polacy najchętniej i najczęściej sprzedają? Zdecydowana większość ofert dotyczy wszelkiego rodzaju nieruchomości, samochodów, odzieży (w większości chodzi o odzież damską) i obuwia. Rośnie sprzedaż towarów przeznaczonych dla dzieci, takich jak ubranka, wózki, zabawki. Kolejne miejsce zajmują towary takie jak książki oraz podręczniki szkolne.

Analizą objęto wspomniane wyżej nieruchomości pod kątem sprzedaży mieszkań w 10 największych miastach w Polsce. Najczęściej sprzedawane są mieszkania o powierzchni od 41 m2 do 55 m2. Średnia cena waha się od 168 tys. zł za mieszkanie w Krakowie, 179 tys. zł za mieszkanie w Łodzi, 189 tys. zł za mieszkanie w Bydgoszczy, aż po 370 tys. zł za mieszkanie w Warszawie.

Jeśli chodzi o samochody używane, najczęściej sprzedawanym autem wg statystyk Sprzedajemy.pl jest Ford Focus (Warszawa), Opel Astra (Bydgoszcz, Kraków, Wrocław), VW Golf (Poznań, Łódź) i VW Passat w Lublinie i w Gdańsku.

Tagi: ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.