Zakupy przez internet w USA

Zakupy prowadzone przez internet są w Polsce już bardzo popularne, a zainteresowanie nimi ciągle rośnie. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem oferują one wygodę, szeroki wybór i bardzo konkurencyjne ceny. Jednak internet jest przecież siecią globalną, więc czemu nie robić zakupów na przykład w Stanach Zjednoczonych?

Ceny w USA (zwłaszcza elektroniki czy ubrań) są zdecydowanie niższe niż w naszych sklepach. Mówiąc „zdecydowanie niższe” mam na myśli w niektórych przypadkach aż 50% ceny. Jednak gdy już zamówimy produkt, czeka nas kilka opłat. Przede wszystkim musimy zapłacić za przesyłkę, która może być bardzo droga (gdy chcemy wykupić ubezpieczenia i możliwość „monitorowania” przesyłki). Następną opłatą jest 22-procentowy podatek VAT, który będziemy musieli zapłacić. Teraz czas na cło. W wypadku przesyłek o niskiej wartości nie ma obowiązku płacenia go, jednak takie przesyłki rzadko zamawia się aż ze Stanów. W innych przypadkach cło wynosi 3%. Możemy go uniknąć prosząc sprzedawcę, by wysłał paczkę jako „gift” czyli prezent. Musimy jednak wtedy pamiętać, aby sprzedawca nadał przesyłkę jako osoba fizyczna, a nie firma, bowiem te nie mają prawnej możliwości wysyłania „giftów”. Takie paczki zwolnione są z tego typu opłat.

Przejdźmy teraz do sposobu płatności. Najpopularniejszym jest międzynarodowy system PayPal, w którym możemy się zarejestrować i bez problemu, przelewem płacić na całym świecie. Jest także możliwość użycia karty kredytowej, jeżeli takową posiadamy. Jak widać uregulowanie należności nie jest trudne.

Jeśli jednak nie mamy ani konta PayPal, ani karty kredytowej, możemy skorzystać z pomocy specjalnych stron internetowych, które zajmują się pośrednictwem między nami a stroną amerykańską. Wtedy po prostu przesyłamy pieniądze na ich polskie konto, a oni zajmują się resztą. Oczywiście za tę usługę musimy zapłacić prowizję.

Czy w ogólnym rozrachunku takie zakupy się zwyczajnie opłacają? Jak najbardziej. Oczywiście najbardziej opłacalne jest kupowanie towarów drogich, bowiem wraz ze wzrostem wartości rośnie rozstrzał cenowy między naszymi, krajowymi a amerykańskimi cenami. Wybór towarów jest tak szeroki (strona aukcyjna Ebay.com, sklepy internetowe), a miejsca z których kupujemy pewne i bezpieczne (chociaż zawsze warto najpierw sprawdzić potencjalnego sprzedawcę, najlepiej przez opinię innych użytkowników), że zawsze znajdziemy tam coś na czym możemy zaoszczędzić.

Zakupy przez Internet w USA? Witamy w świecie globalizacji! Dowiedz się też, jak robić zakupy w Chinach przez internet.

Tagi:

1 komentarz

  1. Jeśli chodzi o przesyłkę z USA zajrzyj na viaddress.com. Oferują usługi wysyłkowe w bardzo konkurencyjnych cenach, a także własny adres internetowy do zakupów w Stanach i bezpłatną pomoc w przypadku problemów z płatnościami. Zawsze dobrze jest się rozejrzeć i porównać różne możliwości odnośniw wysyłki z USA.

    Post a Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.