Debata UOKiK na temat polubownego rozstrzygania sporów

polubowne załatwianie sporów

28 maja 2014 roku, w godz. 10:00 – 13:00 odbędzie się w Warszawie debata zorganizowana przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów pt. „Polubowne rozstrzyganie sporów konsumenckich – stan obecny, kierunki zmian”.

Jak dotąd każdy klient zakupiwszy dany towar, który np. nie zgadzał się z opisem bądź też wynikły inne nieporozumienia lub nieścisłości związane z transakcją, i chcąc domagać się np. zwrotu pieniędzy lub wymiany towaru zmuszony był do wystąpienia na drogę sądową. UOKiK chce to zmienić, aby była możliwość polubownego załatwienia sprawy. Pomóc może przygotowywana dyrektywa dotyczącą alternatywnego (czyli polubownego) załatwiania sporów konsumenckich.

Podczas debaty poruszany będzie m.in. temat polubownego rozstrzygania sporów, sposób oraz skuteczność jego działania, biorąc pod uwagę obydwie strony – konsumenta i przedsiębiorcę.

Z tej także okazji Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przygotował specjalny raport pt. „Polubowne rozstrzyganie sporów konsumencki w Polsce” obrazujący stan spraw załatwianych polubownie.

Głos w dyskusji zabiorą również osoby na co dzień zajmujące się mediacją oraz arbitrażem, którzy udzielą cennych wskazówek i rad, a także opowiedzą w jaki sposób rozwiązać sprawę polubownie, aby doszła ona do skutku. W sprawie wypowiedzą się również akademicy czy zaproszeni przedstawiciele przedsiębiorców.

Debata adresowana jest do tych wszystkich konsumentów, rzeczników, przedsiębiorców czy prawników, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę na temat polubownego rozstrzygania sporów konsumencki (ADR).

Dla tych, którzy 28 maja nie będą mogli przybyć do siedziby UOKiK, plac Powstańców Warszawy 1, całość będzie transmitowana online na stronie www.uokik.gov.pl/online. Będzie można również przeczytać relację z ww. wydarzenia, również na stronie UOKiK, www.uokik.gov.pl/multimedia.php

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.